“Pranvera Shqiptare” ose një piknik polako-shqiptar dhe shqiptaro-polak

Pikniku i integrimit "Pranvera Shqiptare" organizohet tradicionalisht në fund të pranverës, afër fillimit të verës. Këtë vit, të shtunën, më 22 qershor, shqiptarët nga Shqipëria dhe Kosova dhe trevat tjera shqipfolëse u takuam me Poloninë dhe polakët e lidhur me Shqipërinë dhe Ko

 

“Poranek Siódma Zero Zero” me Sekretarin e Parë të Ambasadës z.Shkëlzen Macukulli

Stacioni televiziv i mirëndjekur polak Kanał Zero Official në edicionin e tij të drejtpërdrejtë “Poranek Siódma Zero Zero” (Mëngjesi 7:00) kishte të ftuar Sekretarin e Parë të Ambasadës, z. Shkëlzen Macukulli bashkëbiseduar mbi turizmin në Shqipëri, si një destinacion atraktiv p

 

Berlin, Xhaçka takon homologun Kuleba: Ukraina dhe Ballkani Perëndimor meritojnë një perspektivë të qartë evropiane

14 maj 2022   Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka zhvilluar një takim me Ministrin e Punëve të Jashtme të Ukrainës, Dmytro Kuleba.    Ministrja Xhaçka dhe Ministri Kuleba ndanë të njëjtin mendim se Ukraina dhe Ballkani Perëndimor meritoj

 

Ministrja Kushi vizitë zyrtare në Poloni për një bashkëpunim të ri mes dy vendeve në fushën e Sportit

Me ftesë të Ministres Polake të Sportit dhe Turizmit Anna Krupka, Ministrja e Arsimit dhe Sportit Evis Kushi zhvilloi një vizitë zyrtare në Varshavë, ku vendosën një bashkëpunim të ri mes dy vendeve në fushën e sportit. Së shpejti ky bashkëpunim do të konkretizohet me nënshkrimin

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Ul. .Altowa 1, 02-386
Warszawa,Poland

Tel / Fax

Tel.: +48 22 824 14 27
Fax.:+48 22 824 14 26
Raste urgjente: +48 501194910

E-MAIL


ambasada@albania.waw.pl
embassy.warsaw@mfa.gov.al

'