Kryeminstri Rama takon Sekretarin Pompeo

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë Sh.T. Edi Rama zhvilloi një takim zyrtar me Sekretarin e Shtetit të ShBA-ve , SH.T. Mike Pompeo.
Gjatë këtij takimi u rikonfirmua partneriteti strategjik dhe marrëdhëniet e shkëlqyera ndërmjet dy vendeve tona si edhe u diskutua mbi sfidat e përbashkëta të aleancës sonë strategjike, ku Shqipëria mbetet besnikërisht e lidhur me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Adresa

Ambasada ne Uashington
2100 S Street, NW
Washington DC 20008

Tel / Fax

Tel.: +1-202-223 4942
Fax: +1-202-628 7342
Nr e emergjences: +1 347 241 4434
+ 1 202 758 9526;

E-MAIL

embassy.washington@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 15:00