Ambasadori Qirko akreditohet në Irlandë

Ambasadori Qirjako Qirko paraqiti në datën 8 shkurt 2018 Letër Kredencialet Presidentit të Irlandës z. Michael Higgins. Në takimin që Ambasadori zhvilloi me këtë rast me Presidentin Higgins ai informoi lidhur me zhvillimet kushtetuese dhe ligjore në vend, reformën në drejtësi, rolin e S

 

Ambasada shqiptare në Londër pret sipërmarrësit e rinj nga Shqipëria

Në ambientet e Ambasadës së RSH-së në Londër u mbajt një takim me një grup sipërmarrësish të rinj start- up nga Shqipëria në fushën e teknologjisë dhe inovacionit, të cilët zhvilluan njëvizitë në Londër në kuadër të projektit UK-Albania tech hub. Ky është një projekt pilot

 

Mbahet pritja vjetore e Grupit Parlamentar Britanik të Miqësisë me Shqipërinë

Në datën 23.01.2017, në Westminster House u mbajt pritja vjetore e organizuar nga Grupi Parlamentar Britanik i miqësisë me Shqipërinë. Morën pjesë lordë dhe deputetë britanik anëtarë të grupit të miqësisë, përfaqësues të njohur nga fusha të ndryshme të diasporës shqiptare në

 

Çelet Viti Mbarëkombëtar i Skënderbeut

Në datë 17 janar 2018, me rastin e 550 vjetorit të vdekjes së heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu, Ambasada e Shqipërisë në Londër, së bashku me Ambasadën e Kosovës dhe veprimtarë të shquar të komunitetit shqiptar në Londër zhvilluan një ceremoni përkujtimore pranë

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
33 St. George's Drive,
London SW1V 4DG

Tel / Fax

Tel: +44(0) 20 7828 8897
Fax.+44 (0) 77 8562 8137
Emergency call:
+44 (0) 75 18662630

E-MAIL

embassy.london@mfa.gov.al
consular.london@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00
Shërbimi Konsullor:
E hënë, E mërkurë
09:00-14:00
Pasaportat: E marte, E Enjte 09:00-12:00