Turqia nga 15 maji nuk do të kërkojë testin PCR për udhëtarët që vijnë me avion nga disa vende.

Linjat Ajrore Turkish Airlines (THY) njoftuan se testi PCR i zbatuar për hyrjen në Turqi në kuadër të masave kundër koronavisurit të ri (COVID-19) nuk do të kërkohet duke filluar nga 15 maji për udhëtarët që vijnë nga disa vende përfshirë Britaninë e Madhe, Kinën, Izraelin, Ja

 

Turqia njofton 'mbylljen e plotë' nga 29 Prill deri më 17 Maj.

Turqia do të zbatojë një bllokim të plotë nga 29 prill në mbrëmje deri në 17 maj për të ndaluar përhapjen e koronavirusit, njoftoi presidenti i vendit në 26 prill. Duke folur para gazetarëve pas një mbledhje tre-orëshe të Kabinetit në kryeqytetin Ankara, Rexhep Tajip Erdogan tha se

 

Takim me Presidentin e Dhomes se Tregetise se Ankarase, z. Gürsel Baran.

Me daten 15 prill 2021, Ambasadori Kastriot Robo zhvilloi nje takim pune ne Dhomen e Tregetise se Ankarase, ku u prit nga Presidenti i kesaj Dhome, z. Gürsel Baran.   Gjate takimit u vleresua miqesia shqiptaro-turke, si dhe mundesite dhe kapacitetet qe ofron ekonomia shqiptare, si ne burime naty

 

Detyrimi për të paraqitur testin PCR kur hyn në Turqi nga jashtë shtetit u shty deri më 31 maj.

Detyrimi për të paraqitur testin PCR kur hyn në Turqi nga jashtë shtetit u shty deri më 31 maj. Drejtoria e Përgjithshme e Aviacionit Civil turk bëri një deklaratë në “Twitter” në lidhje me këtë temë. “Detyrimi për të paraqitur testin PCR" gjatë hyrjes në Turqi skadonte më

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Ebu Ziya Tevfik sok. No. 17,
Çankaya, Ankara

Tel / Fax

Tel. +90312 4416103
Fax.+ 90312 4416109
Nr. i emergjences :+90 544 962 26 17

E-MAIL

embassy.ankara@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00