Kryenegociatori Mazi takon Ministrin e Jashtëm grek Varvitsiotis: Bashkëpunim në kuadrin e integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian

Më 16 shtator 2020, Kryenegociatori për negociatat e aderimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian, z. Zef Mazi, u takua me Ministrin e Jashtëm Përplotësues të Republikës Greke, z. Miltiadis Varvitsiotis. Zoti Mazi dhe Zoti Varvitsiotis zhvilluarn konsultime për bashkëpunimin e mëtej

 

Zhaklina Dhimojani Blättler dhuron respiratorë për Spitalin Universitar “Shefqet Ndroqi” në Tiranë

E larguar nga Shqipëria në vitet 90-të, Zhaklina Dhimojani Blättler, nuk e ka harruar asnjëherë vendin e saj të lindjes. Aktorja e njohur për publikun shqiptar, ka dhuruar sot përmes Ambasadës shqiptare në Bernë, disa respiratorë për Spitalin Universitar “Shefqet Ndroqi” në Tiran

 

50 vjet marrëdhënie diplomatike Shqipëri - Zvicër

 

Inaugurohet Ekspozita ne nder te mjeshtrit Ibrahim Kodra ne Principaten e Lihtenshteinit

Në date 1 korrik 2020, ne Vaduz, te Lihtenshteinit, u hap ekspozita me vepra arti të piktorit të madh shqiptar, Ibrahim Kodra.   Ekspozita u organizua nga Fondacioni Zviceran Ibrahim Kodra, drejtuar prej znj. Maria Pacolli, në bashkëpunim me Muzeun Kombëtar te Lihtenshteinit, dhe mbështetj

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Pourtalesstrasse 45 A,
CH-3074 Muri bei, Bern

Tel / Fax

Tel. +41319526010
Fax +4131 9526012
Nr. i emergjences: +41774099729

E-MAIL

embassy.bern@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00