COVID-19 NJOFTIM I RËNDËSISHËM

Njoftohen të gjithë shtetasit shqiptarë që ndodhen aktualisht në Zvicër se për momentin nuk ka asnjë mundësi riatdhesimi. Po ashtu, për shkak te fluksit të papërballueshëm të telefonatave dhe faktit që stafi i ambasadës, për shkak të izolimit, punon me numër të kufizuar, kër

 

Njoftim lidhur me situatën e përgjithshme, që pas shfaqes së COVID-19, në Shqipëri

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ju bën apel të gjithë qytetarëve, të respektojnë rregullat e reja dhe të qëndrojnë në shtëpi, për të kufizuar rrezikun sa më shumë të jetë e mundur! Situata në vendin tonë paraqitet: Të konfirmuar pozitivë me COVID-19 janë 42

 

Apel i Ambasadës së Republikës së Shqipërisë në Bernë

Të dashur bashkatdhetarë, Të dashur motra e vëllezër, Në këto ditë të vështira, mbështetja dhe solidariteti juaj ka qënë i jashtzakonshëm. Gatishmëria juaj për tu ardhur në ndihmë të dëmtuarve nga tërmeti ka qënë e përmasave të papara. Kjo na jep shpresë dhe kurojo se, as

 

Dhuro në e-albania

Dhuro online në portalin e-albania dhe ndihmo në lehtësimin e pasojave nga tërmeti! https://e-albania.al/eAlbaniaServices/UseService.aspx… Ju mund të dhuroni në tre kategori të veçanta të hapura për grumbullimin e ndihmave duke përdorur një kartë krediti ose debiti sipas udhëzimeve

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Pourtalesstrasse 45 A,
CH-3074 Muri bei, Bern

Tel / Fax

Tel. +41319526010
Fax +4131 9526012
Nr. i emergjences: +41774099729

E-MAIL

embassy.bern@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00