Ministri Bushati, vizitë në Suedi

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ndodhet në Suedi në kuadër të një vizite dy ditore. Gjatë qëndrimit të tij në Suedi, Ministri Bushati do të takohet me homologen suedeze, Margot Wallström. Një tjetër takim i parashikuar në axhendën e Ministrit Bushati ësht

 

Suedia mbështet Shqipërinë në procesin e integrimit

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, gjatë vizitës së tij në Suedi zhvilloi një takim me Ministren e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Suedisë, Margot Wallström. Ministrat diskutuan mbi dinamikën e shkëlqyer të marrëdhënieve dypalëshe. Të dy homologët i

 

Ministri Bushati në Suedi: reforma në drejtësi, prioritet kryesor për integrimin, por dhe për qytetarin shqiptar e thithjen e investimeve

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, gjatë vizitës në Suedi pati një takim me Kryetaren e Komisionit për BE-në parlamentin suedez, Karin Enström.   Të dy bashkëbiseduesit i kushtuan vëmendje të veçantë procesit të integrimit të Shqipërisë në BE, duk

 

Ministri Bushati takon homologen suedeze Wallström: dinamikë në rritje e marrëdhënieve dypalëshe

Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati priti sot në takim Ministren e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Suedisë Margot Wallström, në kuadër të vizitës së saj në Shqipëri. Kjo është vizita e parë e një ministri të jashtëm suedez që nga viti 2006, e cila përkthehet me n

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Capllavägen 7, 181 32
LIDINGÖ, Stockholm

Tel / Fax

Tel. +46 8 7310920
Tel. emergjence
+46 762585041
Fax. +46 8 767 6557

E-MAIL

embassy.stockholm@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E enjte
08:30-17:00
E premte
08:30- 14:30