Zhvillohet Java e Trashëgimisë së Kulturës Shqiptare në Pontevedra

Në Pontevedra në Galicia u zhvillua ¨Java e Trashegimisë së Kulturës Shqiptare¨ nga datat 9- 16 prill. Ky aktivitet i cili është në kuadër të ERAZMUS, u zhvillua në Institutin e Restaurimit te Pontevedras në bashkëpunim me Akademinë e Arteve të Bukura. Në këtë aktivitet merrte pj

 

Zhvillohet Java e Trashëgimisë së Kulturës Shqiptare në Pontevedra

Në Pontevedra në Galicia u zhvillua ¨Java e Trashegimisë së Kulturës Shqiptare¨ nga datat 9- 16 prill. Ky aktivitet i cili është në kuadër të ERAZMUS, u zhvillua në Institutin e Restaurimit te Pontevedras në bashkëpunim me Akademinë e Arteve të Bukura. Në këtë aktivitet merrte pj

 

Kampioni Ferit Keta triumfon dhe në Madrid

Fitore spektakolare e kampionit të Evropës Ferit Keta ne Madrid përballë argjentinasit Ezequiel Zarate.  Ndeshja u transmetua direkt ne televizione te ndryshme ne Spanjë dhe ne RTSH Sport. Media spanjolle vlerësoi forcën dhe këmbënguljen e boksierit shqiptar përballë një kundërshta

 

Ftesa e Kryeministrit Edi Rama per Samitin II te Diaspores Shqiptare

NJOFTIM Hapet procesi i regjistrimit “on-line” për Samitin e Dytë të Diasporës. Për të gjithë të interesuarit që dëshirojnë të bëhen pjesë e Samitit të Dytë të Diasporës, ka nisur procesi i regjistrimit “on-line”. Regjistrimi kryhet në faqen elektronike të Samiti

 

Adresa

Embajada de Albania
Calle Lagasca, 68 . 1ºB,
28001 MADRID

Tel / Fax

Tel. +34 91 562 6985
Fax. +34 91 561 3775

E-MAIL

embassy.madrid@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00