Ermonela Jaho shkëlqen në Teatro Real në Madrid

U çel në mbrëmjen e 12 dhjetorit në Teatro Real në Madrid sezoni i operës “La bohème”, të kompozitorit Giacomo Puccini.  Në premierë shkëlqeu me performancën e saj të magjishme sopranoja jonë, zn. Ermonela Jaho. Në rolin e Mimì-t, znj. Jaho dhuroi emocione të jashtëzakons

 

Asambleja e 24-të e Përgjithshme e Organizatës Botërore të Turizmit

Asambleja e 24-të e Përgjithshme e Organizatës Botërore të Turizmit (UNWTO) u mbajt në Madrid nga 30 nëntori deri më 3 dhjetor 2021 me pjesëmarrjen e më shumë se 1000 përfaqësuesve të qeverive, kompanive dhe organizatave ndërkombëtare nga 135 vende, duke përfshirë Shqipërinë.  

 

Forumi VI Rajonal i Unionit për Mesdheun

Në Barcelonë u mbajt Forumi i 6të i Unionit për Mesdheun, dt. 28 – 29 nëntor 2021, ku mori pjesë delegacioni shqiptar i kryesuar nga ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, SHTZ. Olta Xhaçka.   Si vend mesdhetar dhe pjesë e kulturës së jashtëzakonshme të këtij rajoni Shqipër

 

Festa Kombëtare

Me rastin e Ditës së Flamurit dhe 109 vjetorit të Pavarësisë, Ambasada Shqiptare në Madrid pati kënaqësinë të japë një pritje, të organizuar në datë 25 nëntor, 2021. Në nderim të kësaj dite të madhe morën pjesë personalitete të autoriteteve spanjolle, ambasadorë, miq, dashami

 

Adresa

Embajada de Albania
Calle Lagasca, 68 . 1ºB,
28001 MADRID

Tel / Fax

Tel. +34 91 562 6985
Fax. +34 91 561 3775
Nr. i emergjencës:+34 606 376 830

E-MAIL

embassy.madrid@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00