Sllovakia mbështet fuqimisht çeljen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një vizitë zyrtare në Bratislavë, ku u prit nga Ministri i Punëve të Jashtme dhe Evropiane të Republikës Sllovake, Miroslav Lajčák.  Kjo ishte vizita e parë zyrtare në nivel Ministri e realizuar në S

 

Cakaj në Ministerialin e Procesit të Berlinit: Investimi në Ballkanin Perëndimor dhe integrimi i tij në BE në interes të vetë BE-së

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj, në takimin e Ministrave të Jashtëm të vendeve të Procesit të Berlinit, mbajtur në Varshavë të Polonisë, u shpreh se investimi për një Ballkan Perëndimor më të integruar e më të zhvilluar është në interesin e vet

 

Cakaj përgëzon Kosovën për udhëheqjen e Fondit të Ballkanit Perëndimor

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në takimin e Ministrave të Punëve të Jashtme të Fondit të Ballkanit Perëndimor. Ky takim u organizua në Varshavë nga Presidenca e rradhës e Kosovës. Në fjalën e tij, Ministri Cakaj përgëzoi autoritetet e

 

Austria mbështet Shqipërinë për çeljen e negociatave në prag të publikimit të progres raportit të Komisionit Evropian

Ministri në Detyrë Cakaj zhvilloi një takim në Austri me homologen Karin Kneissl. Në përfundim të takimit me homologen e tij Austriake Cakaj u shpreh se Austria do ta mbështesë Shqipërinë në integrimin e saj Evropian. Ministri në Detyrë Gent Cakaj, tha se Austria do t’i ofrojë Shqi

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Venturska 16; 811/01,
Bratislava Slovak Republic

Tel / Fax

Tel: 004212 638 100 50
Tel: 004212 638 100 48
Emergency call:
00421 904 801 391
Fax: 004212 544 135 25

E-MAIL

embassy.bratislava@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00