Mbi zbatimin e Platformës së Shërbimeve Konsullore Online

Të nderuar qytetarë,   Në kuadrin e zbatimit të Platformës së Shërbimit Konsullor Online, projekt i cili ka filluar që më datë 16 janar 2017, ju njoftojmë se:   Duke filluar prej datës 1 maj 2017 të gjitha shërbimet konsullore, sipas listës bashkëlidhur, nga të cilat

 

Letër e ambasadorit Ilir Boçka për Znj.Ardita Sinani dhe Z.Shqiprim Arifi

Pas ndryshimeve të ditëve të fundit në kreun e komunës së Preshevës, ambasadori Ilir Boçka i dërgoi një letër urimi kryetares së sapozgjedhur së kësaj komune, zonjës Ardita Sinani. Gjithashtu, ambasadori Boçka falenderoi për bashkëpunimin e derimësotshëm ish-kryetarin e  kom

 

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, z. Bujar Nishani vizitoi komunat e Bujanocit dhe të Preshevës me rastin e 7 marsit, Ditës së mësuesit

Më datë 7 mars, Presidenti i Republikës, z. Bujar Nishani, zhvilloi një vizitë njëditore me rastin e 7 marsit, Ditës së Mësuesit dhe 130-vjetorit të hapjes së shkollës së parë shqipe, në komunat e Bujanocit dhe të Preshevës. Gjatë vizitës presidenti Nishani u shoqërua nga ambasad

 

Ministrja e Shtetit për Inovacionin dhe Administratën Publike Milena Harito u takua me Ministren e Administratës Publike dhe të Vetëqeverisjes Lokale Ana Brnabic

Më datë 6 mars 2017, Ministrja e Shtetit për Inovacionin dhe Administratën Publike, Milena Harito, u takua me Ministren e Administratës Publike dhe të Vetëqeverisjes Lokale, Ana Brnabic. Në takim u shkëmbye përvoja në një sërë fushash me interes të ndërsjellë, duke u ndalur në për

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Bulevar Mira 25 A, Beograd

Tel / Fax

Tel. +381 11 3066642
Fax. +381 11 2665439

Emergency Number :
00 381 63 30 95 98

E-MAIL

embassy.belgrade@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
08:00 - 16:00