Takim me Ministrin saudit të Mjedisit, Ujërave dhe Bujqësisë

Takim me Ministrin saudit të Mjedisit, Ujërave dhe Bujqësisë.   Më 30 Nëntor 2021, Ambasadori i Republikës së Shqipërisë në Mbretërinë e Arabisë Saudite zhvilloi një takim me Ministrin saudit të Mjedisit, Ujërave dhe Bujqësisë, Z. Abdulrahman Abdulmohsen A. AlFadley. Diskutuam

 

Njoftim

Ambasada bën me dije se, duke filluar nga 14 Qershor 2021, Kompania ajrore saudite, “Flynas”, ka filluar fluturimet direkte me Shqipërinë, Riad-Tiranë-Riad, tre fluturime në javë.   Shfrytëzojmë këtë mundësi për të ftuar turistët të marrin në konsideratë Shqipërinë si një

 

Shqipëria zgjidhet anëtare jo e përhershme e Këshillit të Sigurimit

11 Qershor 2021, Shqipëria është zgjedhur për herë të parë anëtare jo e përhershme në Këshillin e Sigurimit të OKB-së për periudhën kohore 2022-2023. Prezente gjatë votimit ishte edhe Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, e cila e quajti historik vendimin e Kë

 

Ambasadori Shiba u takua me Ministrin e Jashtëm të Bahreinit

Më 24 Maj 2021, Ambasadori i Republikës së Shqipërisë në Mbretërinë e Bahreinit, rezident në Riad, Mbretëria e Arabisë Saudite, Sami Shiba, zhvilloi një takim (Online), me Ministrin e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Bahreinit, ShT.Dr. Abdullatif bin Rashid Al Zayani. Në takim,

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Diplomatic Quarter, Al Fazari Plaza, Unit No. G16
P.O.Box 94 004, Riyadh 11693

Tel / Fax

Tel. +966 11 281 6535
Fax. +966 11 281 6536
Nr. i emergjences : +966501905586
966532405751

E-MAIL

embassy.riyadh@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00