Konferencë e përbashkët për median e Kryeministrit Edi Rama me Kancelaren gjermane Angela Merkel

Konferencë e përbashkët për median e Kryeministrit Edi Rama me Kancelaren gjermane Angela Merkel, në përfundim të vizitës së saj në Shqipëri: Kryeministri Edi Rama: Dua të them që kjo është njëkohësisht, një ditë e bukur për ne dhe një ditë e trishtuar. Është një ditë

 

Mesazh ngushëllimi

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Shkup i shpreh ngushëllimet e sinqerta të afërmve të viktimave të aksidentit tragjik, në spitalin modular anti Covid në Tetovë. Të lënduarve i urojmë shërim të shpejtë. Organet e specializuara duhet të bëjnë hetim të shpejtë e profesiona

 

PRESIDENTI META URON PRESIDENTIN PENDAROVSKI ME RASTIN E DITËS SË PAVARËSISË SË REPUBLIKËS SË MAQEDONISË SË VERIUT

I nderuar Zoti President, Me rastin e Ditës së Pavarësisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut më lejoni që, në emrin tim dhe në emër të popullit shqiptar, të përcjell urimet më të ngrohta dhe të përzemërta për Ju dhe të gjithë qytetarët e vendit Tuaj mik. Jam i lumtur t

 

Njoftim

Masat e vendosura nga Komiteti Teknik i Ekspertëve: – Duke filluar nga data 1 Shtator, ora policore nga 24:00 deri në 06:00 që është sot, do të shkojë në 23:00-06:00. – Duke filluar nga data 6 Shtator, qytetarët të cilët hyjnë në Republikën e Shqipërisë nga

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Rr.Slavej Planina, nr.2
1000 Shkup, Republika e Maqedonisë së Veriut

Tel / Fax

Tel: +389 2 3246726
Fax: +389 2 3246727
Vetëm për emergjenca:
+38975376896

E-MAIL

embassy.skopje@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00

Zyra Konsullore
10:00-14:00