ZAPROSZENIE „Albania - perspektywiczny kierunek dla turystyki, handlu i inwestycji”

ZAPROSZENIE  „Albania - perspektywiczny kierunek dla turystyki, handlu i inwestycji” 22 listopada 2019 r., godz. 10:00 - 12:00 Miejsce:Sala im. Goethego w Pałacu Kultury i Nauki Szanowni Państwo, Ambasada Republiki Albanii w Warszawie, we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą i

 

Promovohet Shqipëria në Ditën e Shërbimit të Jashtëm të Polonisë 2019

Më 16 nëntor 2019, në Ditën e Shërbimit të Jashtëm të Polonisë, Ministria e Punëve të Jashtme e Polonisë solli në vëmendje të​ qytetarë​ve polakë 15-vjetorin e anëtarësimit të Polonisë në Bashkimin Evropian, 20-vjetorin e anëtarësimit në NATO, si dhe Kr

 

#Lexoshqip​: Emocion i veçantë në Ambasadën e RSH në Varshavë - kthim në të kaluarën & udhëtim në të ardhmen nëpërmjet librave

Më 30 nëntor 2019, në ambjentet e Ambasadës së RSH në Varshavë u organizua një aktivitet, ku morën pjesë përfaqësues të komunitetit shqiptar, Kryetarja e Shoqatës Poloni-Shqipëri, njëkohësisht përkthyesja e Ismail Kadare në polonisht, Dorota Horodyska; Asistent Profesori p

 

Presidenti Meta pritet nga Presidentja e Republikës së Estonisë, Sh.S.Znj. Kersti Kaljulaid​

Talin, Estoni - 1 tetor 2019  Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta nisi sot vizitën zyrtare në Estoni duke u pritur me nderime të veçanta shtetërore nga Presidentja e Republikës së Estonisë, Sh.S.Znj. Kersti Kaljulaid. Pas ceremonisë zyrtare të mirëseardhjes, të dy Presiden

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Ul. .Altowa 1, 02-386
Warszawa,Poland

Tel / Fax

Tel.: +48 22 824 14 27
Fax.:+48 22 824 14 26
Raste urgjente: +48 501194910

E-MAIL


ambasada@albania.waw.pl
embassy.warsaw@mfa.gov.al

'

Orari zyrtar

E hënë- E enjte
08:30 - 17:00
E premte
08:30 - 14:30