Ambasadorja, Shpresa Kureta takohet me Zv.Ministrin e Arsimit të Ukrainës, Yuriy Rashkevych

Gjate vizitës së saj të fundit në Ukrainë, Ambasadorja Kureta pati gjithashtu një takim me Zv. Ministrin e Arsimit të Ukrainës, Yuriy Rashkevych. Në takim u bisedua midis të tjerave lidhur me intesifikimin e bashkëpunimit midis dy vendeve në fushën e arsimit, duke shfrytëzuar të gjith

 

Ambasadore znj. Kureta merr pjesë në ceremoninë e inaugurimit të Presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy

Më 20 maj 2019, Ambasadorja e RSH në Ukrainë, znj. Shpresa Kureta, mori pjesë në ceremoninë e inaugurimit të Presidentit të Ukrainës SH.T. Z. Volodymyr Zelenskiy. Pas betimit të zhvilluar në Verkhovna Rada (Parlamenti) të Ukrainës, ceremonia u zhvendos në Pallatin Mariyinsky, ku përfa

 

Presidenti Meta pret në takim Presidentin e Polonisë, Andrzej Duda

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta priti në një takim Presidentin e Republikës së Polonisë, Sh.T. Z. Andrzej Duda, i cili ishte njëkohësisht dhe i Ftuar Nderi i Samitit të Liderëve të Procesit të Brdo-Brijunit, që u zhvillua në Tiranë, më 8-9 maj 2019. Pas ceremonisë sht

 

Presidenti Duda merr pjesë në Samitin e Procesit të Brdo-Brijunit në Tiranë

Më 8-9 maj 2019, Presidenti i Polonisë Andrzej Duda merr pjesë, si i ftuar nderi, në Samitin e vendeve të Evropës Juglindore. Gjatë qëndrimit në Tiranë, Presidenti Duda do të zhvillojë edhe takime me Presidentin e Shqipërisë Ilir Meta dhe Presidenten e Kroacisë Kolinda Grabar-Kitarovi

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Ul. .Altowa 1, 02-386
Warszawa,Poland

Tel / Fax

Tel.: +48 22 824 14 27
Fax.:+48 22 824 14 26
Raste urgjente: +48 501194910

E-MAIL


ambasada@albania.waw.pl
embassy.warsaw@mfa.gov.al

'

Orari zyrtar

E hënë- E enjte
08:30 - 17:00
E premte
08:30 - 14:30