105-vjetori i Pavaresise ne Ambasaden e Shqiperise ne Hollande

Albanian

Festohet në Ambasadën Shqiptare në Hollandë 105 -vjetori i Pavarësisë mes miqsh të shumtë të vendit, ambasadorë te akredituar në Hagë, kolegë diplomatë, përfaqësues të Parlamentit e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Hollandës, përfaqësues të Organizatave Ndërkombëtare dhe përfaqësues të cmuar të diasporës e studentëve shqiptarë në Hollandë. 

Festa u shoqërua nga ekspozita e piktorit të mirënjohur Arben Theodhosi : “Tani"(Now).

Fotot nga z. Buonamassa G.W.
(Representative G.N.S. Press - News Netherland)

Greetings of the Season from the Embassy of Albania

Albanian

 
 

 

Warmest greetings of the Season from the Embassy of Albania to the Netherlands and Best Wishes for happiness in the New 
Year!
MERRY CHRISTMAS AND A HAPPY NEW YEAR 2018!

Urim per festat e fundvitit

Albanian

Ambasada e Shqipërisë në Hollandë ju dërgon urimet më të 
ngrohta për festat:
Krishtlindje të gëzuara dhe Vit të Ri plot suksese!
 

 

Warmest greetings of the Season from the Embassy of Albania to the Netherlands and Best Wishes for happiness in the New 
Year!
MERRY CHRISTMAS AND A HAPPY NEW YEAR 2018!

Takimi i fundvitit ne ambasade

Albanian

Familjet shqiptare në Hollandë mblidhen në ambasadën shqiptare ne Hage/Hollande  perpara  festave të fundvitit, per te diskutuar mbi aktivititet e vitit qe lame pas dhe ato qe planifikohen ne te ardhmen. 

Shqiperia ne Agjensine e NATO-s ne Hage

Albanian

Agjensia e NATO-s në Hagë, ku janë të punësuar dhe dy djem nga Shqipëria: Bledi Preza dhe Taulant Balla, ka zhvilluar me rastin e vitit të ri eventin “National Stalls”, në të cilin vendi ynë u përfaqësua në një stendë të përbashkët me Kroacinë, Hungarinë, Slloveninë dhe Norvegjinë.

Ne kuadrin e EEFF shfaqet ne Hage filmi "Plastic Flowers"

Albanian

Ne kuadrin e EEFF shfaqet ne Hage filmi "Plastic Flowers"

Director

Ylljet Alicka

Producer

Gent Prizreni - KinostudioDarDan

Writer

Ylljet Alicka

Cast

Robert Ndrenika, Suzana Prifti, Elia Zaharia, Gentian Hazizi, Enson Mula, Klodiana Kadillari, Marina Hackovia, Sihana Lako

Editor

Jotti Ejlli

Camera

Denald Grepca

Sound

Joni Alicka

Screening

Filmi me metrazh te shkurter " The lock" shfaqet ne Hage

Albanian

 

Ju njoftojme se ne datat 3-5 Nentor do te shfaqet ne Filmhuis Hage " The Lock" , me regji te Bujar Alimanit dhe Erand Sojlit.

 

 

Director

Bujar Alimani/Erand Sojli

Producer

Bujar Alimani, Erand Sojli - '90 Production, Globart

Writer

Erand Sojli

Cast

Rina Narazani, Erand Sojli, Flonja Kodheli, Xhemal Sojli, Oriola Kuci, Greta Sojli

Editor

Elidor Markja

Camera

Arianit Gjonbala

Screening

Mr. Erion Veliaj, Mayor of Tirana held a lecture at the ERU

English

The Mayor of Tirana, Mr. Erion Veliaj additional to his participation at the International Water Conference in Amsterdam, held several meetings at the Netherlands Enterprise Agency (RVO), the Ministry of Economy and Erasmus University Rotterdam.

Leksioni i z. Erion Veliaj, Kryetar i Bashkise se Tiranes ne Universitetin Erasmus, Rotterdam

Albanian

Në kuadrin e pjesëmarrjes në Konferencën Ndërkombëtare për Ujin, Amsterdam, kryetari i Bashkisë së Tiranës, z. Erion Veliaj, zhvilloi disa takime në RVO/Ministria e Ekonomisë dhe në Universitetin Erasmus/Rotterdam.

UKT and DRWA signed the MoU

English

The Mayor of Tirana, Mr. Erion Veliaj additional to his participation at the International Water Conference in Amsterdam, held several meetings at the Netherlands Enterprise Agency (RVO), the Ministry of Economy and Erasmus University Rotterdam.
During the meeting with local entrepreneurs at RVO, the Mayor witnessed together with representatives of the Dutch Embassy in Tirana and the Albanian Embassy in the Netherlands, the signing of a Memorandum of Understanding on better management of drinking water and the effective collection and treatment of polluted water.

Pages

Articles