Articles

NJOFTIM PËR FESTAT E NËNTORIT 2018

Albanian

Të nderuar qytetarë,
Me rastin e festave të nëntorit, Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Milano qëndron mbyllur ne datat 28, 29 dhe 30 Nëntor 2018. Shërbimi rifillon rregullisht të hënën dt. 3 Dhjetor 2018. 
Stafi i Konsullatës i uron gjithë bashkëatdhetarëve tanë kudo që ndodhen:
GËZUAR FESTAT!

SHERBIM POSTAL PER PASAPORTAT BIOMETRIKE

Albanian

Konsullata e Pergjithshme Shqiptare ne Milano njofton te gjithe qytetaret qe aplikojne per pasaporte biometrike prane kesaj perfaqesie diplomatike se tani kane mundesine ti marrin keto te fundit me ane te sherbimit postal direkt ne adresen e tyre te banimit ne Itali dhe jashte saj. Informacione me te detajuara rreth ketij sherbimi do t'ju ofrohen prane zyres se pasaportave diten e takimit per aplikim per pasaporte.

NJOFTIM

Albanian

Njoftojmë qytetarët që Konsullata e Përgjithshme në Milano qëndron e mbyllur ditën e mërkurë dt. 5 Shtator 2018, dita e Shenjtërimit të Nënë Terezës, festë zyrtare në Shqipëri. Faleminderit

NJOFTIM

Albanian

Të nderuar qytetarë,
Konsullata Shqiptare në Milano qëndron e mbyllur ditën e mërkurë datë 15.08.2018 me rastin e festës së Ferragosto si dhe të martën datë 21.08.2018 me rastin e festës së Kurban Bajramit. Ju urojmë të Gëzuar Festat

NJOFTIM PER DITET E PUSHIMEVE

Albanian

Të nderuar qytetarë,

Ju njoftojmë se në datat 14 Mars, 22 Mars, 2 Prill, 9 Prill dhe 25 Prill, Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Milano do jetë e mbyllur. Ditë festive kombëtare në Shqipëri dhe në Itali.
Faleminderit.

TAKIM PROMOVUES ME FTESE TE ROTARY CLUB MILANO

Albanian

Në datë 17 Janar 2018, me ftesë të Rotary Club Milano, Konsullja e Përgjithshme, Znj. Anila Pojani mori pjesë, së bashku me Ministrin e Turizimit dhe të Mjedisit, Z. Blendi Klosi, në një aktivitet promuovues të Shqipërisë jashtë kufijve të saj.Gjatë këtij takimi me biznesmenë, antarë të Klubit prestigjoz ndërkombëtarë Rotary, Z. Klosi prezantoi një material të përgatitur enkas për këtë event si dhe u përgjigj pyetjeve të të pranishmëve të cilat ishin me të vërtet të shumta.

Inaugurimi i selisë së re të Konsullatës së Përgjithshme në Milano

Albanian

Disa momente nga ceremonia e inaugurimit të selisë së re të Konsullatës së Përgjithshme në Milano. Falenderojmë të gjithë pjesmarrësit që na nderuan me praninë e tyre.

 

VIZITA E KRYEMINISTRIT TË SHQIPËRISË Z. EDI RAMA NË KONSULLATËN E PËRGJITHSHME TË REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË NË MILANO

Albanian

Kryeministri i Shqipërisë z. Edi Rama, zhvilloi një vizitë të shkurtër në ambjentet e reja të Konsullatës së Përgjithshme Shqiptare në Milano. Gjatë kësaj vizite Kryeministri u njoh me ndryshimet rrënjësore që janë bërë përgjatë një viti në këtë seli diplomatike. Jo vetëm ambjente të reja dhe bashkëkohore por, mbi të gjitha një shërbim cilësor për bashkëatdhetarët tanë.

NJOFTIM

Albanian

JU INFORMOJMË SE ME RASTIN E FESTAVE TË FUNDVITIT, KONSULLATA QËNDRON MBYLLUR NË DATAT 25, 26 DHJETOR 2017 DHE 1,2 JANAR 2018. 

NJOFTIM

Albanian

NJOFTOJME QYTETARËT QË KONSULLATA E PËRGJITHSHME E SHQIPËRISË NË MILANO QËNDRON MBYLLUR NË DATËN 8 DHJETOR 2017 ME RASTIN E FESTËS KOMBËTARE TË RINISË. FALEMINDERIT

Pages

Adresa

Via San Martino 10 - 20122
Milano, Italy

Tel / Fax

Tel.+ 39 02 8051265
Urgenza 14:00-20:00
Tel.+39 391 7373551

E-MAIL

consulate.milan@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 14:00