NJOFTIM - PASAPORTA DHE KARTA ID

NJOFTOHEN TË GJITHË QYTETARËT QË KANË APLIKUAR PËR PASAPORTA BIOMETRIKE DHE KARTA IDENTITETI ELEKTRONIKE DERI NË DATË 06 SHTATOR 2019, QË KËTO PASAPORTA JANË GATI DHE DO T'JU DËRGOHEN ME POSTË TË GJITHË QYTETARËVE QË KANË BËRË KËRKESËN DHE PAGESËN PËR KËTË SHËRBIM. TË TJE

 

NJOFTIM - FESTA E SHENJTËRIMIT TË NËNË TEREZËS

Njoftojmë të gjithë qytetarët se Konsullata e Përgjithshme në Milano do të qëndrojë e mbyllur ditën e enjte datë 05 shtator 2019 me rastin e festës së shenjtërimit të Nënë Terezës, festë zyrtare në Shqipëri. Faleminderit!

 

Dite Pushimi Gusht 2019

Të nderuar qytetarë ju komunikojmë se në datat 12 dhe 15 Gusht 2019, me rastin e festave të Kurban Bajramit dhe Ferragosto, Konsullata e Përgjithshme Shqiptare në Milano do të qëndrojë e mbyllur. Ju urojmë të gjithve Gëzuar Festat!

 

NJOFTIM - INVENTARI ALEAT

KUJDES!!! NE DATEN 28 QERSHOR 2019, PER ARSYE TE INVENTART TE 6 MUJORIT TE PARE TE VITIT, NE KONSULLATEN E PERGJITHSHME SHQIPTARE NE MILANO NUK DO JETE E MUNDUR AS APLIKIMI DHE AS TERHEQJA E DOKUMENTAVE BIOMETRIKE. JU FALENDEROJME PER MIREKUPTIMIN!

 

Adresa

Via San Martino 10 - 20122
Milano, Italy

Tel / Fax

Tel.+ 39 02 8051265
Urgenza 14:00-20:00
Tel.+39 3497834666

E-MAIL

consulate.milan@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 14:00