PASAPORTA DHE KARTA ID GATI PËR TËRHEQJE

NJOFTIM:  Njoftohen të gjithë qytetarët që kanë aplikuar për pasaporta biometrike dhe karta identiteti elektronike deri në datën 10 QERSHOR 2022 se këto dokumente kanë mbërritur.  Dokumentet biometrike që janë gati do t’ju dërgohen me postë të gjithë qytetarëve që b

 

Dorezimi i titullit te nderit: “COMMENDATORE dell’Ordine al Merito della Repubblica Italiana” Z. Petrit Kozeli

Konsullja e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Milano, Znj. Anila Pojani, së bashku me Prefektin Z. Gerlando Iorio dhe Kryebashkiakun e qytetit Z. Mattia Palazzi dorëzojnë titullin e nderit: “COMMENDATORE dell’Ordine al Merito della Repubblica Italiana” bashkëkombësit tonë,

 

Ministrja Xhaçka takon Sir Stuart Peach: Avancimi i dialogut Kosovë-Serbi, kyç për stabilitetin e rajonit

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka zhvilluar një takim me të Dërguarin Special të Mbretërisë së Bashkuar për Ballkanin Perëndimor, Sir Stuart Peach. Në fokus të takimit ishte situata në rajon dhe bashkëpunimi në kuadër të Këshillit të Sigurimit. Minist

 

Dialogu Ministror Mesdhetar/Ministrja Xhaçka: Të bashkojmë forcat për të liruar furnizimet me drithë që Rusia mban peng në Ukrainë

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, me ftesë të homologut italian, Luigi Di Maio, mori pjesë në takimin virtual “Dialogu Ministror i vendeve të Mesdheut mbi Krizën e Pasigurisë Ushqimore”. Ministrja Xhaçka përgëzoi Italinë për iniciativën e ndërmarrë, teks

 

Adresa

Via San Martino 10 - 20122
Milano, Italy

Tel / Fax

Tel.+ 39 02 8051265
Urgenza 14:00-20:00
Tel.+39 391 7373551

E-MAIL

consulate.milan@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 14:00