Kryeministrit Rama me studentë të Marrëdhënieve Ndërkombëtare, në Universitetin e Prishtinës

Bisedë e Kryeministrit Rama me studentë të Marrëdhënieve Ndërkombëtare, në Universitetin e Prishtinës:  Përshëndetje të gjithëve! Përpara sesa të niseshim, mora një email nga organizata, ia kalova kabinetit dhe u thashë shikoni mundësinë që ta organizojmë këtë takim. Nuk

 

Prishtinë, konferenca e përbashkët Rama-Kurti

Konferenca e përbashkët për mediat në Prishtinë e Kryeministrit Edi Rama dhe Kryeministrit të Republikë së Kosovës, Albin Kurti: Shtator 2021 Kryeministri Albin Kurti: Të nderuar gazetarë, zonja dhe zotërinj, unë sot jam shumë i nderuar dhe i gëzuar me vizitën e Kryeministrit

 

Kryetarja e Kuvendit, znj. Lindita Nikolla, vizitë zyrtare në Kosovë.

Kryetarja e Kuvendit, znj. Lindita Nikolla, ishte sot në një vizitë zyrtare në Kosovë, e para  vizitë jashtë vendit e Kryetares së Kuvendit, pas zgjedhjes në këtë detyrë. Takimin e parë znj. Nikolla e zhvilloi me Kryetarin e Kuvendit të Kosovës, z. Glauk Konjufca. “Vizita ime

 

Kryetarja e Kuvendit, znj. Lindita Nikolla, mes grave të ndërmarrjes së agropërpunimit në Krushë të Madhe: Provë e mbijetesës dhe vitalitetit të grave kosovare

Kryetarja e Kuvendit, znj. Lindita Nikolla, e shoqëruar nga Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, z. Qemal Minxhozi, bëri një vizitë në ndërmarrjen e agropërpunimit “KB Krushë”, në Krushë të Madhe. Ndërmarrja është krijuar nga gratë e veja, të cilat humbën burrat e tyre gjatë

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Qyteza Pejton, Rruga Mujo Ulqinaku
18 Prishtine

Tel / Fax

Tel. + 383 38 248208
Fax. + 383 38 248 209
Nr. i emergjences:+383 45 618 618

E-MAIL

embassy.pristina@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 16:30