Ambasadori z.Teneqexhiu viziton qytetin e Fukuokes per te promovuar Shqiperine.

Nje nga objektivat kryesore te Ambasades se RSH-se ne Japoni eshte promovimi i Shqiperise me synim rritjen e numrit te turisteve japoneze ne vendin tone si dhe terheqja e investimeve japoneze . Per kete qellim ambasadori z.Gjergj Teneqexhiu zhvilloi nje vizite ne Fukuoka Institute of Technology(FI

 

Sekretar i Pergjithshem i Grupit Parlamentar të Miqësisë Japoni-Shqipëri, z. Minoru Kiuchi, dha një pritje në ambientet e New Otani Hotel, ku mori pjesë edhe Ambasadori i Republikës së Shqipërisë në Japoni,z.Gjergj Teneqexhiu.

Më datë 19.11.2019, anëtari i Dhomës së Përfaqësuesve , njëkohësisht Sekretar i Pergjithshem i Grupit Parlamentar të Miqësisë Japoni-Shqipëri, z. Minoru Kiuchi, dha një pritje në ambientet e New Otani Hotel, ku mori pjesë edhe Ambasadori i Republikës së Shqipërisë në Japoni, z.G

 

Ambasadori z.Gjergj Teneqexhiu priti ne zyre znj.Aya Kubota, Docente ne Departamentin e Inxhinierise Urbanistike prane Universitetit te Tokios si dhe Dr.Dastid Ferati, Arkitekt dhe hulumtues shkencor ne Universitetin e Tokios.

Ambasadori z.Gjergj Teneqexhiu priti ne zyre znj.Aya Kubota, Docente ne Departamentin e Inxhinierise Urbanistike prane Universitetit te Tokios si dhe Dr.Dastid Ferati, Arkitekt dhe hulumtues shkencor ne Universitetin e Tokios. Te ftuarit do te vizitojne Shqiperine gjate muajit Dhjetor ku do te tak

 

Takim i frutshëm i Kryetarit të Kuvendit, z.Gramoz Ruçi me homologun japonez, z.Tadamori Ōshima.

Takim i frutshëm i Kryetarit të Kuvendit, z.Gramoz Ruçi me homologun japonez, z.Tadamori Ōshima.

 

Adresa

Ambasada e Republikës së Shqipërisë
4F Hokkoku Shimbun Bldg.
6-4-8 Tsukiji, Chuo-ku.
Tokyo 104-0045

Tel / Fax

Tel. 03-3543-6861
Fax: 03-3543-6862

E-MAIL

embassy.tokyo@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë – E Enjte 9.00 – 17.00
E premte 9.00 – 15.00