Perpara se te udhetoni ne Izrael kini parasysh se udhetimet turistike vijojne te jene te ndaluara

Të nderuar qytetarë! Perpara se te udhetoni ne Izrael kini parasysh se udhetimet turistike vijojne te jene te ndaluara, dhe vetem kategori te caktuara qytetaresh, (ata qe jane te pajisur me dokumenta izraelite, studentet me vize te vlefshme studentore, punonjesit me vize pune, etj), lejohen te hy

 

Haaretz boton per Shqiperine artikullin mbi historine, artin, kulturen, politiken dhe lidhjen speciale me hebrenjte!

Benny Ziffer, gazetar i njohur izraelit, publikon nje artikull gjitheperfshires tek Hareetz mbi fene, jeten, historine, artin, ushqimin dhe traditen shqiptare te tolerances dhe bashkejeteses fetare, si dhe elemente te mentalitetit shqiptar qe i kane bere pershtypje ne rrugetimin e tij qe fill

 

Shtetasit shqiptarë që jetojnë e punojnë jashtë vendit duhet të deklarojnë adresën e tyre të vendbanimit në shtetin ku janë rezidentë!

Shtetasit shqiptarë që jetojnë e punojnë jashtë vendit duhet të deklarojnë adresën e tyre të vendbanimit në shtetin ku janë rezidentë. Vetëdeklarimi i adresës jashtë Shqipërisë mund të bëhet përmes platformës e-albania. Për më shumë, ndiqni videon ne link-un

 

Ambasada e RSH në Izrael uron komunitetin shqiptaro-hebre, shqiptarët që jetojnë në Izrael dhe kudo në botë Krishtlindjet dhe Vitin e Ri 2021!

Ambasada e RSH ne Izrael uron komunitetin shqiptaro-hebre dhe gjithe shqiptaret kudo ne bote, Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri! Sot është nata e miliona urimeve, nata e bashkimit dhe solidaritetit njerëzor e shpirtëror, e kësaj tradite të shenjtë të krijuar ndër vite, ndërrimi i mot-mo

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Laz-Rom Building, 11 Tuval Street,
Ramat Gan 5252226, Israell

Tel / Fax

Tel: 00972 03-5465866
Fax: 00972 03-6883314
Cel: 00972 (0) 54 904 2813
Nr. i emergjences: 00972 (0) 54 904 2813

E-MAIL

embassy.telaviv@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E Diel - E Enjte
9:00- 17:00