Pjesëmarrje në ditën e tretë të Konferencës Ndërkombëtare kundër Terrorizmit!

Sot, u zhvillua dita e tretë e Konferencës Ndërkombëtare kundër Terrorizmit që zhvillohet ne ICT Herzliya ku morën pjesë zyrtarë të lartë si Drejtori kundër Terrorizmit nga Britania e Madhe Adam Hadley, Drejtori i ICT Universiteti Reichman Eitan Azani, Drejtori i Krimit Kibernetik

 

Sulmet e 11 shtatorit 2001 ngjarje që nuk do të shlyhen nga kujtesa kolektive!

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme Olta Xhacka me rastin e 20 vjetorit të goditjes së World Trade Center në New York si dhe sulmeve në Pentagon, deklaroi se goditjet kundër SHBA dhe ngjarjet e 11 shtatorit 2001 janë një nga ato ngjarje që vështirë do të shlyhen ndonjëher

 

Bashkëpunimi global si domosdoshmëri në luftën kundër Terrorizmit gjatë Konferencës Ndërkombëtare të 20-të Kundër Terrorizmit në ICT Herzliya

Ambasadori Canaj mori pjese ne Konferencën Ndërkombëtare të 20-të Kundër Terrorizmit në ICT Herzliya, si në sesionin “in person”, ashtu dhe në platformën Zoom. Konferenca kundër Terrorizmit, u zhvillua gjatë datave 10-14 shtator në Universitetin Reichman në Herzliya, dhe u përsh

 

Ambasada e RSH në Izrael i uron komunitetit shqiptaro-hebre në Izrael, në Shqipëri dhe të gjithë hebrenjve kudo në botë Gezuar Vitin e Ri 5782!

Ambasada e RSH në Izrael i uron komunitetit shqiptaro-hebre në Izrael, në Shqipëri dhe të gjithë hebrenjve kudo në botë Gezuar Vitin e Ri 5782! Rosh Hashanah në Izrael është një nga periudhat më të veçanta dhe kuptimplota të vitit - Gëzuar vitin e ri atyre që festojnë! Viti i

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Laz-Rom Building, 11 Tuval Street,
Ramat Gan 5252226, Israell

Tel / Fax

Tel: 00972 03-5465866
Fax: 00972 03-6883314
Cel: 00972 (0) 54 904 2813
Nr. i emergjences: 00972 (0) 54 904 2813

E-MAIL

embassy.telaviv@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E Diel - E Enjte
9:00- 17:00