Articles

MEPJ organizon për herë të parë një Akademi Diplomatike Kombëtare në Tiranë, me të rinj nga rajoni

Albanian

MEPJ organizon për herë të parë një Akademi Diplomatike Kombëtare në Tiranë, me të rinj nga rajoni

Mbledhja e 2 tetorit mes dy qeverive/ Cakaj takon Zëvendëskryeministrin e Kosovës

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka zhvilluar sot një takim me Zëvendëskryeministrin e Kosovës, Besnik Tahiri.
Në një reagim në Facebook, Cakaj u shpreh lidhur me takimin se në fokus ishin bisedat e fundit para mbledhjes së 2 tetorit mes dy qeverive, për të zgjeruar bashkëpunimin në fushën e ekonomisë e arsimit, si dhe për të mos lënë mënjanë as mbështetjen për shqiptarët në rajon.

Cakaj pret deputetët e zgjedhur të Listës së Luginës së Bashkuar: Bashkërisht për ta mbështetur Luginën dhe mbrojtur e lartësuar të drejtat e shqiptarëve atje

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti në një takim, në Tiranë, deputetët e zgjedhur të Listës së Luginës së Bashkuar Shaip Kamberin, Nadije Beqirin dhe Armend Bajramin.

Cakaj merr pjesë në CEI: Shqipëria punë përmbajtësore për forcimin e bashkëpunimit rajonal

Albanian

Sot u zhvillua mbledhja e fundit e nivelit të lartë e Nismës së Evropës Qendrore për vitin 2020, në të cilën mori pjesë edhe Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj.

Cakaj jep lajmin: Nis shpërndarja e 17.000 teksteve shkollore për nxënësit shqiptarë në diasporë

Albanian

Nëpërmjet një reagimi në Facebook, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, bëri me dije se për të dytin vit radhazi, në bashkëpunim të ngushtë të Ministrisë për Evropën dhe Punët e Jashtme dhe Ministrisë së Diasporës, po shpërndahen falas tekstet mësimore në gj

Shqipëria mbështet financiarisht Këshillin Kombëtar të shqiptarëve në Mal të Zi/ Cakaj: Vijojmë punën intensive për të përmirësuar pozitën e shqiptarëve në rajon

Albanian

Nëpërmjet një reagimi në Facebook, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, bëri me dije se Qeveria e Shqipërisë ka vendosur t’i japë mbështetjen e nevojshme financiare Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Mal të Zi, për të filluar punën për hapjen e librarisë m

Cakaj në Shkup, takime me Grubin dhe Dimitrov: Bashkëpunim politik për procesin e anëtarësimit në BE

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, gjatë qëndrimit në Shkup, u takua edhe me dy Zëvendëskryeministrat e Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi dhe Nikola Dimitrov.

Cakaj takohet me Zaev: Maqedonia e Veriut do të mbështesë Shqipërinë për Këshillin e Sigurimit

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një takim me Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Vizita në Shkup/ Cakaj takon krerët e partive shqiptare: Kontributi i faktorit shqiptar në Maqedoninë e Veriut mbetet i patjetërsueshëm

Albanian

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, gjatë vizitës së tij zyrtare në Shkup zhvilloi disa takime me krerët e partive shqiptare në Maqedoninë e Veriut.

Pages

Adresa

Plateia “Arch.Spyridonas” ,13, Odos “Anastasiou Zini”,
12, T.K. 45444, Ioannina, Greece

Tel / Fax

Tel. +30 26510 21330 +30 26510 22636
Fax. +30 26510 37768
Nr. i emergjences: +306971533398

E-MAIL

consulate.ioanina@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00