MEPJ organizon për herë të parë një Akademi Diplomatike Kombëtare në Tiranë, me të rinj nga rajoni

MEPJ organizon për herë të parë një Akademi Diplomatike Kombëtare në Tiranë, me të rinj nga rajoni Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme organizon për herë të parë një Akademi Diplomatike Kombëtare, me pjesmarrjen e të rinjve shqiptarë nga rajoni. Në këtë kuadër, nën k

 

Mbledhja e 2 tetorit mes dy qeverive/ Cakaj takon Zëvendëskryeministrin e Kosovës

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka zhvilluar sot një takim me Zëvendëskryeministrin e Kosovës, Besnik Tahiri. Në një reagim në Facebook, Cakaj u shpreh lidhur me takimin se në fokus ishin bisedat e fundit para mbledhjes së 2 tetorit mes dy qeverive, pë

 

Cakaj pret deputetët e zgjedhur të Listës së Luginës së Bashkuar: Bashkërisht për ta mbështetur Luginën dhe mbrojtur e lartësuar të drejtat e shqiptarëve atje

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti në një takim, në Tiranë, deputetët e zgjedhur të Listës së Luginës së Bashkuar Shaip Kamberin, Nadije Beqirin dhe Armend Bajramin. Në një reagim në Facebook lidhur me takimin, Cakaj u shpreh se mbështetja e Shq

 

Cakaj merr pjesë në CEI: Shqipëria punë përmbajtësore për forcimin e bashkëpunimit rajonal

Sot u zhvillua mbledhja e fundit e nivelit të lartë e Nismës së Evropës Qendrore për vitin 2020, në të cilën mori pjesë edhe Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj. Nëpërmjet një reagimi në Facebook, Cakaj bëri me dije se diskutimi u fokusua tek rritja e

 

Adresa

Plateia “Arch.Spyridonas” ,13, Odos “Anastasiou Zini”,
12, T.K. 45444, Ioannina, Greece

Tel / Fax

Tel. +30 26510 21330 +30 26510 22636
Fax. +30 26510 37768
Nr. i emergjences: +306971533398

E-MAIL

consulate.ioanina@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00