Cakaj në Berlin, takohet me Roth: Kemi bërë përparime madhore, të gatshëm për të vijuar rrugëtimin drejt anëtarësimit në BE

Gjatë qëndrimit në Berlin, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim me Ministrin e Shtetit për Çështjet Evropiane në Ministrinë e Jashtme Federale Gjermane, Michael Roth. Biseda u përqendrua në punën e bërë prej Shqipërisë drejt mbajtje

 

Cakaj në Berlin, takon Krichbaum: Me rëndësi zgjerimi i Bashkimit Evropian në Ballkanin Perëndimor

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ndodhet në Berlin, ku po zhvillon një vizitë dy ditore zyrtare. Gjatë qëndrimit atje, Cakaj zhvilloi një takim me Kryetarin e Komisionit për Çështjet Evropiane të Bundestagut, z. Gunther Krichbaum. Në një reagim në fa

 

Takimi i Nivelit të Lartë: “Angazhimi dhe kontributi i çdokujt në ndërtimin e një jete më të mirë”, Zv. Ministri Tare: Shqipëria, e angazhuar në zgjidhjen e problematikave rajonale e globale

Në kuadër të punimeve të Sesionit të 75-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, u zhvillua sot edhe takimi i nivelit të lartë mbi, “Angazhimin dhe kontributin e çdokujt në ndërtimin e një jete më të mirë”. Kjo konferencë virtuale organizohet nga Aleanca për Multilateral

 

Kryenegociatori Z. Zef Mazi takime me zyrtarë të lartë italianë: Mbështetje e plotë e Italisë drejt integrimit në BE

Më 23 dhe 24 Shtator 2020, Kryenegociatori për negociatat e pranimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian, Z. Zef Mazi, vizitoi Romën për një vizitë bilaterale në Itali. Z. Mazi u takua me Z. Vincenzo Amendola, Ministër për Çështjet Evropiane, Z. Piero Fassino, President i Komisionit I

 

Adresa

Plateia “Arch.Spyridonas” ,13, Odos “Anastasiou Zini”,
12, T.K. 45444, Ioannina, Greece

Tel / Fax

Tel. +30 26510 21330 +30 26510 22636
Fax. +30 26510 37768
Nr. i emergjences: +306971533398

E-MAIL

consulate.ioanina@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00