Kulture

Nente vite me pare albanologu hungarez, Profesor István Schütz nisi ndarjen nga kjo jete. Krejt rastesisht, sot, nente vite me pas, patem kenaqesine te presim ne Ambasade djalin e tij, Gergely e te bisedojme per jeten e pasur te te atit. Histori te denja per t'u ekranizuar dhe punime qe presin te botohen. Mes tyre nje fjalor hungarisht - shqip me rreth 80.000 fjale dhe shprehje.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Budapest 1062;
Andrassy ut 132; 2/3, Hungary

Tel / Fax

Tel: +3613361098
Cel: +36 30 201 3676
Fax. +3613361098
Numri i emergjencave +36 30 201 3676

E-MAIL

embassy.budapest@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E henë- E enjte: 8:30-17
E premte: 8:30-14:30
Sherbimi konsullor
E henë - E premte 10-12