Maratona e Budapestit

Të nderuar nga pjesëmarrja e atletëve të apasionuar shqiptarë në Maratonën e Budapestit: fantastik rezultati me dy vende të katërta ndër 33.000 garues, në 10.000 metra për grupmoshën e të rinjve nga Anxhelo Danglli dhe tek seniorët nga Leonard Peço. Sot garues në Maratonën klasike prej 42.195 metra janë Dashamir Cali dhe Stefanaq Godella, të cilëve u urojmë suksese!

Adresa

Ambasada Shqiptare
Budapest 1062;
Andrassy ut 132; 2/3, Hungary

Tel / Fax

Tel: +3613361098
Cel: +36 30 201 3676
Fax. +3613361098
Numri i emergjencave +36 30 201 3676

E-MAIL

embassy.budapest@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E henë- E enjte: 8:30-17
E premte: 8:30-14:30
Sherbimi konsullor
E henë - E premte 10-12