Articles

Vizita e Kryeparlamentars Topalli në Budapest. 6 Dhjetor 2011

Albanian

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ndodhet për një vizitë zyrtare në Hungari, ku po zhvillon takime me personalitet më të larta të vendit, me fokus bashkëpunimin ekonomik, rritjen e investimeve dhe promovimin e imazhit të Shqipërisë. Takimi i parë ishte ai me Kryeministrin e Hungarisë, Viktor Orbán, i cili i rezervoi një takim të veçantë, Kryetares së Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli.

Kompanitë Hungareze në Panairin Klik-Ekspo Grup në Tiranë. 24-28 Nëntor 2011

Albanian

datat 24-28 Nëntor 2011, Panairin Ndërkombëtar Tiranës Klik-

Zv.Sekretari i Shtetit Balint Odor, vizitë në Tiranë. 26 Tetor 2011

Albanian

Në datën 26 tetor 2011, Zv.Ministri i Punëve të Jashtme, z. Selim Belortaja, priti në një takim, një delegacion të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Hungarisë, të kryesuar nga Drejtori për Çështjet Evropiane dhe njëkohësisht Zv.Sekretar i Shtetit në Ministrinë e Punëve të Jashtme hungareze, z.Bálint Ódor.

Konferenca e Pestë e Kryetarvëve të Parlamenteve të Vendeve të Ballkanit, 12 Tetor 2011

Albanian

datën 12 tetor 2011 Budapest u mbajt konferenca e pestë me Kryetarët e Parlamenteve

Pages

Adresa

Ambasada Shqiptare
Budapest 1062;
Andrassy ut 132; 2/3, Hungary

Tel / Fax

Tel: +3613361098
Cel: +36 30 201 3676
Fax. +3613361098
Numri i emergjencave +36 30 201 3676

E-MAIL

embassy.budapest@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E henë- E enjte: 8:30-17
E premte: 8:30-14:30
Sherbimi konsullor
E henë - E premte 10-12