Articles

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Budapest organizoi aktivitetin "Salloni Shqiptar" . 12 Prill 2012

Albanian

Ambasada e Republikës Shqipërisë Budapest organizoi datën 12 prill 2012

Vizita e Kryeministrit Berisha në Budapest 19-21 Mars 2012

Albanian

Me ftesë Kryeministrit hungarez  Viktor  Orban,

Zv/Sekretari i Parlamentit Hungarez Dr. Janos Latorcai, vizitë në Tiranë. 28 Shkurt - Mars 2012

Albanian

28 Shkurt-01Mars 2012 Zv/Sekretari i Parlamentit hungarez dr.Latorcai János vizitoi Shqipërinë,

Kryebashkiaku Basha, mori pjesë në Fourmin e Biznesit në Budapest. 25-26 Shkurt 2012

Albanian

Gjatë qëndrimit Budapest, Basha mori pjesë një forum

Ministri Haxhinasto, pret në Tiranë, Zv/Sekretarin e Shtetit Hungarez z.Peter Staray. 3 Shkurt 2012

Albanian

Zv.Kryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, z. Edmond Haxhinasto priti në një takim kortezie delegacionin e Ministrisë së Jashtme të Hungarisë, të kryesuar nga z. Péter Sztáray, Zv/Sekretar i Shtetit dhe Drejtori Politik në këtë ministri. Nga të dy palët u vlerësua niveli i shkëlqyer i marrëdhënieve, bazuar mbi një traditë historike, si dhe u shpreh vullneti për t’i dhënë edhe më tepër substancë bashkëpunimit mes dy vendeve. Gjithashtu, bashkëbiseduesit ndanë mendimin për rritjen e bashkëpunimit ekonomik duke evidentuar si fusha prioritare: turizmin, energjitikën, bujqësinë, etj.

Ministri i Rendit, Nishani, vizitë zyrtare në Budapest. 29-31 Janar 2012

Albanian

Ministri i Brendshëm i Republikës Shqipërisë  Z.

Pages

Adresa

Ambasada Shqiptare
Budapest 1062;
Andrassy ut 132; 2/3, Hungary

Tel / Fax

Tel: +3613361098
Cel: +36 30 201 3676
Fax. +3613361098
Numri i emergjencave +36 30 201 3676

E-MAIL

embassy.budapest@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E henë- E enjte: 8:30-17
E premte: 8:30-14:30
Sherbimi konsullor
E henë - E premte 10-12