Promovimi i Turizmit

TS Tours për afro 6 vite rradhazi ka organizuar vizita në Shqipëri për grupe turistësh hungarezë. Ambasadori Spasse zhvilloi një takim me Administratorin e Përgjithshëm të agjencisë, z. Laszlo Erdos, për të diskutuar mbi bashkëpunimin gjatë sezonit të ardhshëm turistik dhe mbi pjes

 

Ekipi i Partizanit në Budapest

Vajzat e Partizanit luajtën me dinjitet përballë atyre të Vasas Obuda, por fusha e huaj ka rol të rëndësishëm në një ndeshje sportive. Besojmë se në Tiranë Partizani do ta përmbysë rezultatin. Forca Partizani!

 

Ekipi i Partizanit do të ndeshet me Vasas Óbuda të Hungarisë

Te nderuar miq, Ne kuader te turit te dyte te Liges se Kampioneve te volejbollit per femra, ekipi i Partizanit do te ndeshet me Vasas Óbuda te Hungarise. Ndeshja e pare do te zhvillohet ne Budapest, te merkuren, me 23 tetor, ne oren 18:00, ne Nemzeti Közszolgálati Egyetem Sportcsarnoka (Ludovika

 

Diplomacia Ekonomike

Zv.Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, z. Hantin Bonati, sëbashku me Drejtorin e Përgjithshëm të Agjencisë Kombëtare të Ujit, z. Alqi Bllako dhe Drejtoren e Programeve IPA, Znj. Ana Kekezi, ndodhen në Budapest për të marrë pjesë në punimet e Samitit të Ujit 2019. Pas takimev

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Budapest 1062;
Andrassy ut 132; 2/3, Hungary

Tel / Fax

Tel: +3613361098
Cel: +36 30 201 3676
Fax. +3613361098
Numri i emergjencave +36 30 201 3676

E-MAIL

embassy.budapest@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E henë- E enjte: 8:30-17
E premte: 8:30-14:30
Sherbimi konsullor
E henë - E premte 10-12