Dekorohet nga Presidenti Meta Konsulli i Nderit të Shqipërisë në Hungari, Z. Avni Hafuzi.

Gjatë pritjes së organizuar nga Ambasada Presidenti Meta dekoroi me Urdhrin e Kalorësit të Flamurit Konsullin e Nderit të Shqipërisë në Hungari, Z. Avni Hafuzi.

 

Takim i Presidentit Meta në Ambasadë me miq Shqiptarë, Hungarezë si edhe perfaqësuses të Trupit Diplomatik

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Z. Ilir Meta, zhvilloi një vizitë zyrtare në Hungari në datat 19-21 qershor 2018. Gjatë vizitës ai u prit nga homologu i tij hungarez, Z. János Áder, nga Kryetari i Parlamentit, Z. László Kövér dhe nga Kryeministri Viktor Orbán. Bisedimet mes t

 

Takim i Presidentit Meta me Kryetarin e Parlamentit të Hungarisë, László Kövér

Në kuadër të vizitës zyrtare në Hungari, Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta u prit në një takim të veçantë edhe nga Kryetari i Parlamentit të Hungarisë, László Kövér. Duke u ndalur në miqësinë tradicionale midis dy popujve, Presidenti Meta shprehu mirënjohjen e veçant

 

Takim i Presidentit Meta me Kryeministrin e Hungarisë Viktor Orbán

Në kuadër të vizitës zyrtare në Hungari, Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta u prit në një takim të veçantë edhe nga Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orbán, me të cilin zhvilloi një bisedë të gjatë e shumë miqësore. Presidenti Meta i shprehu mirënjohjen Kryeministrit Orb

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Budapest 1062;
Andrassy ut 132; 2/3, Hungary

Tel / Fax

Tel: +3613361098
Cel: +36 30 201 3676
Fax. +3613361098

E-MAIL

embassy.budapest@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E henë- E enjte: 8:30-17
E premte: 8:30-14:30
Sherbimi konsullor
E henë - E premte 10-12