Takim kortezie i Ambasadores znj. Hajdaraga me Ambasadorin e ri të Perusë në Athinë z. Javier Raul Martin Yepez Verdeguer

Ambasadorja, znj. Luela Hajdaraga mirëpriti në një takim Ambasadorin e ri të Republikës së Perusë në Athinë, z. Javier Raul Martin Yepez Verdeguer.

Gjatë takimit, të dy Ambasadorët ndanë mendime mbi forcimin e mëtejshëm të marrëdhënieve dypalëshe, si dhe shkëmbyen pikëpamjet e tyre mbi zhvillimet e fundit në të dy vendet dhe ato ndërkombëtare.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Vekiareli 7 Filothei 15237,
Athens. GR

Tel / Fax

Tel. +30 210 6876212
+30 2106876213
+30 2106876215
+30 210 6876200
Fax. +30 210 6876223
Nr. i emergjencave : +30 694165 8183

E-MAIL

embassy.athens@mfa.gov.al
Zyra Konsullore

consulate.athens@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00
Sektori Konsullor
9:00-14:30