Articles

Njoftim

Albanian

Të nderuar qytetarë,

Ju njoftojmë se në datën 28 nëntor 2019, Ambasada e RSH në Athinë do të qëndrojë e mbyllur me rastin e Festës së 28 nëntorit, Shpallja e Pavarësisë së Shqipërisë.
Shërbimi konsullor do të vijojë rregullisht ditën e premte, dt. 29 nëntor 2019.
Stafi i Ambasadës i uron gjithë bashkëatdhetarëve tanë kudo që ndodhen:
 
Gëzuar Festat e Nëntorit!

Takim njohës me Zv. Kryetarin e parë të Parlamentit grek z. Nikitas Kaklamanis dhe deputetin Vasileios Jojakas, kreun e ri te Grupit të Miqësisë Greqi-Shqipëri

Albanian

Takim njohës me Zv. Kryetarin e parë të Parlamentit grek z. Nikitas Kaklamanis dhe deputetin Vasileios Jojakas, kreun e ri te Grupit të Miqësisë Greqi-Shqipëri të Parlamentit Grek. Angazhim për rivitalizimin e bashkëpunimit ndërparlamentar mes dy vendeve tona.

NJOFTIM

Albanian

NJOFTIM

 

TË NDERUAR QYTETARË!

 

Ju njoftojmë se për shkak të procesit të inventarizimit të dokumenteve biometrikë, Sektori i shpërndarjes së pasaportave të Zyrës Konsullore do të qendrojë mbyllur në datën 28 Qershor 2019.

 

Ju faleminderit për mirëkuptimin.

NJOFTIM

Albanian

NJOFTIM

 

 

Njoftojmë qytetarët se Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë do të qendrojë e mbyllur ditën e henë, më 17.06.2019, për arsye të festës zyrtare greke (Whit Monday/Αγίου Πνεύματος).

 

Puna vijonrregullisht nga e marta 18 qershor.

Mogherini me Cakaj: Shqipëria meriton hapjen e negociatave në qershor

Albanian

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj, zhvilloi në Bruksel një takim me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian Federica Mogherini, ku u diskutua mbi avancimin e procesit të integrimit të vendit tonë pas rekomandimit të Komisionit Evropian për hapjen e bisedimev

Ministri në Detyrë Cakaj takon Sekretarin e Përgjithshëm të Këshillit të Evropës Jagland: Vendet anëtare të kontribuojnë për forcimin e Organizatës

Albanian

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim me Sekretarin e Përgjithshëm të KiE, Thorbjorn Jagland, në margjinat e ministerialit të Këshillit të Evropës.

Cakaj në Ministerialin e Këshillit të Evropës: Duhet forcuar organizata

Albanian

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj, në ministerialin e Këshillit të Evropës në Helsinki të Finlandës tha se duhen gjetur mënyra për të forcuar Këshillin e Evropës, një organizëm i cili në themel të punës ka të drejtat e njeriut, demokracinë dhe shtetin ligjor, du

Zhvillohet në Budva Ministeriali i Nismës Adriatiko-Joniane dhe Forumi i Strategjisë së Bashkimit Evropian për Rajonin Adriatiko-Jonian (EUSAIR)

Albanian

Zëvendësministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Artemis Malo mori pjesë në takimin e Ministrave të Punëve të Jashtme të Nismës Adriatiko-Joniane (Këshilli Adriatiko-Jonian) dhe të Strategjisë së Bashkimit Evropian për Rajonin Adriatiko-Jonian(EUSAIR).

Shqipëria merr sinjale pozitive nga Brukseli, në prag të publikimit të progres raportit të Komisionit Evropian

Albanian

U zhvillua në Bruksel takimi i Nënkomitetit të 11-të mbi Drejtësinë, Lirinë dhe Sigurinë mes BE-së dhe Shqipërisë. Takimi u bashkëkryesua nga znj.

Pages

Adresa

Ambasada Shqiptare
Vekiareli 7 Filothei 15237,
Athens. GR

Tel / Fax

Tel. +30 210 6876212
+30 2106876213
+30 2106876215
+30 210 6876200
Fax. +30 210 6876223
Nr. i emergjencave : +30 694165 8183

E-MAIL

embassy.athens@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00
Sektori Konsullor
08.00-14.00