“Vendi ku nuk vdes kurrë”

"Vendi ku nuk vdes kurrë", një rrëfim ballkanik kundër regjimeve patriarkale, në këtë fillim sezoni artistik vihet në skenë nga regjizori Enke Fezollari bazuar në romanin e shkrimtares së disa ҁmimeve ndërkombëtare Ornela Vorpsi.

Ambasadorja, znj.Luela Hajdaraga në një takim miqësor, përgëzoi iniciativën e regjisorit të dimensionit ndërkombëtar, Enke Fezollari dhe aktoreve Amalia Arseni, Vefi Redhi, Athina Karagioti, për interpretimin shqip në skenën greke.

Teatri “Stathmos” ngre siparin e shfaqes më 29 shtator dhe fton artëdashësit grekë dhe shqiptarë, në një mbrëmje ndryshe që nuk duhet humbur.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Vekiareli 7 Filothei 15237,
Athens. GR

Tel / Fax

Tel. +30 210 6876212
+30 2106876213
+30 2106876215
+30 210 6876200
Fax. +30 210 6876223
Nr. i emergjencave : +30 694165 8183

E-MAIL

embassy.athens@mfa.gov.al
Zyra Konsullore

consulate.athens@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00
Sektori Konsullor
9:00-14:30