Mbi 30 vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Koresë

Me rastin e 30 vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Koresë, Ambasadorja, znj. Luela Hajdaraga u prit sot në një takim, në një atmosferë festive, nga Ambasadori i Koresë në Greqi, z. Soosuk Lim. Gjatë kë

 

Njoftim mbi tërheqjen e dokumenteve biometrikë

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë ju njofton se kanë mbërritur Pasaportat dhe Kartat ID për aplikimet e kryera deri në datën 19 mars 2021. Për tërheqjen e dokumenteve biometrikë mund të paraqiteni pranë sporteleve të Zyrës Konsullore nga e hëna deri të premten, ora 0

 

Mbi nënshkrimin e një Memorandumi Βashkëpunimi Shqipëri-Greqi, në kuadrin e pjesëmarrjes së personave me aftësi të kufizuara në aktivitete sportive

Ambasadorja Luela Hajdaraga, priti sot, në një takim Shefin e Marrëdhënieve Ndërkombëtare dhe Politikave Evropiane të Ministrisë së Kulturës dhe Sporteve të Greqisë, z. Dionisios Karakasis, Kryetarin e Komitetit Helenik Paraolimpik, z. Christos Kaloudis dhe Drejtorin e këtij Komi

 

Takim me Ambasadorin e Emirateve të Bashkuara Arabe, z. Sulaiman Hamid Salem Al Mazroui

Në një takim miqësor dhe të frytshëm, Ambasadorja Luela Hajdaraga dhe Ambasadori i Emirateve të Bashkuara Arabe Sulaiman Hamid Salem Al Mazroui shkëmbyen mendime mbi një sërë çështjesh të agjendës së bashkëpunimit mes dy vendeve, si dhe shprehën vullnetin e përbashkët për zhvilli

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Vekiareli 7 Filothei 15237,
Athens. GR

Tel / Fax

Tel. +30 210 6876212
+30 2106876213
+30 2106876215
+30 210 6876200
Fax. +30 210 6876223
Nr. i emergjencave : +30 694165 8183

E-MAIL

embassy.athens@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00
Sektori Konsullor
08.00-14.00