Aktivitet kulturor

Profesori Nasho Jorgaqi në Ambasasën shqiptare në Athinë duke mbajtur një kumtesë me temën: "Dokumente të F.S. Nolit përgjatë kohës kur ishte Kryeministër i Shqipërisë (1924) që provojnë miqësinë e shqiptarëve & grekëve nga lashtësia deri në shekullin XX & rolin e elita

 

Zëvendësministrja Malo zhvillon takim me Kryetarin e Komisionit për Çështjet Federale, Evropiane dhe Rajonale në parlamentin bavarez, Tobias Gothardt

Zëvendësministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, znj. Artemisa Malo, priti në takim z. Tobias Gothardt, Kryetar i Komisionit për Çështjet Federale, Evropiane dhe Rajonale në parlamentin bavarez, i cili u shoqërua nga zëvendësambasadori gjerman në Tiranë zoti Johannes Dietrich. Vizit

 

Mbi pritjen e organizuar për mësuesit e gjuhës shqipe, më rastin e festës së 7 marsit

Më rastin e festës së 7 marsit dhe nderimit me çmimin “Shqiponja e Artë – Mësoj Gjuhën Shqipe”, që Lidhja e Mësuesve Shqiptarë në Greqi mori gjatë Samitit të II të Diasporës, Ambasada Shqiptare në Greqi, së bashku me Lidhjen e Mësuesve organizoi një

 

Zëvendësministrja Malo me Kryetarin e Prezencës së OSBE, Bochardt, vlerësohet angazhimi i Shqipërisë për përmbushjen me sukses në rolin e Kryesisë së OSBE

Zëvendësministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, znj. Artemis Malo, zhvilloi një takim me Kryetarin e Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, ambasadorin, Bernd Borchardt. Gjatë këtij takimi, të dy bashkëbiseduesit vlerësuan rëndësinë që ka marrja e Kryesisë së OSBE-së nga Shqip

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Vekiareli 7 Filothei 15237,
Athens. GR

Tel / Fax

Tel. 210-6876222
+30 210 6876212
+30 2106876213
+30 2106876215
+30 210 6876200
Fax. +30 210 6876223

E-MAIL

embassy.athens@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00
Sektori Konsullor
08.30-14.30