Ministrja Gjonaj takim me homologen franceze Nicole Belloubet

Më 7 maj 2019, Ministrja e Drejtësisë, znj. Etilda Gjonaj, zhvilloi një takim me Ministren e Drejtësisë të Republikës Franceze, znj. Nicole Belloubet, me ftesë të kësaj të fundit. Pjesëmarrës në këtë takim ishin edhe Kreu i KLP-së, z. Gent Ibrahimi, si dhe anëtari i KLGJ- së, z.

 

Cakaj -Le Drian: Franca vlerëson reformat e ndërmarra nga Shqipëria të cilat mundësojnë avancimin e saj drejtë BE-së

Më 4 prill 2019, Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka zhvilluar një takim me Ministrin e Punëve të Jashtme të Francës, Jean Yves Le Drian gjatë Ministerialit të Ministrave të Jashtëm të NATO-s. Gjatë këtij takimi Ministri në Detyrë Cakaj e njohu Mi

 

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë z. Sandër Lleshaj u prit nga Ministri i Brendshëm francez Z. Christophe Castaner

Ministri i Brendshëm i Republikës Franceze, z. Christophe Castaner, priti në zyrën e tij më 26 mars 2019 Ministrin e Brendshëm të Republikës së Shqipërisë, z. Sandër Lleshaj. Në kuadër të procesit të përafrimit të Shqipërisë të Shqipërisë me Bashkimin Evropian, të dy ministr

 

Ftesë për pjesëmarrje në Edicionin e dytë të Panairit Ndërkombëtar të Agrobiznesit dhe Agroteknikës

Edicioni i dytë i Panairit Ndërkombëtar të Agrobiznesit dhe Agroteknikës i organizuar nga Expocity Albania, do të mbahet në datat 15-16 Mars 2019. Ky aktivitet fton në një platformë komunikimi biznesi kombëtare dhe ndërkombëtare aktorët më të rëndësishëm në fushat e bujqësis

 

ADRESA

Ambasada Shqiptare
57, avenue Marceau 75116
Paris, France

TEL / FAX

Tel. +33 1 47 23 31 00
Fax. +33 1 47 23 59 85

Kontakt Urgjence

+33 1 47 23 31 51
Ky numër mund të përdoret vetëm në rast urgjence. Abuzimi me këtë numër ju ngarkon me përgjegjësi ligjore

E-MAIL

Kancelaria:
embassy.paris@mfa.gov.al

Konsullata:
consulate.paris@mfa.gov.al

Çështje policore/sigurie:
officer.paris@mfa.gov.al

SHËRBIMI KONSULLOR

E martë, e mërkurë, e enjte
09:30 - 13:00

KANCELARIA

E hënë deri e enjte
09:00 - 13:00
14:00 - 17:00

E premte
09:00 - 13:00
14:00 - 15:00