Ministri i Jashtëm, ne detyrë, Gent Cakaj pritet nga Sekretarja e Shtetit për Çështjet Evropiane të Francës, Amélie De Montchalin

Më 14 qershor 2019, gjatë vizitës në Francë, Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj, u takua me Sekretaren e Shtetit për Çështjet Evropiane të Francës, zj. Amélie De Montchalin Në takim u nda bindja se rritja e angazhimit të BE-së në përgjithësi dhe Fr

 

Ministrja Gjonaj takim me homologen franceze Nicole Belloubet

Më 7 maj 2019, Ministrja e Drejtësisë, znj. Etilda Gjonaj, zhvilloi një takim me Ministren e Drejtësisë të Republikës Franceze, znj. Nicole Belloubet, me ftesë të kësaj të fundit. Pjesëmarrës në këtë takim ishin edhe Kreu i KLP-së, z. Gent Ibrahimi, si dhe anëtari i KLGJ- së, z.

 

Cakaj -Le Drian: Franca vlerëson reformat e ndërmarra nga Shqipëria të cilat mundësojnë avancimin e saj drejtë BE-së

Më 4 prill 2019, Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka zhvilluar një takim me Ministrin e Punëve të Jashtme të Francës, Jean Yves Le Drian gjatë Ministerialit të Ministrave të Jashtëm të NATO-s. Gjatë këtij takimi Ministri në Detyrë Cakaj e njohu Mi

 

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë z. Sandër Lleshaj u prit nga Ministri i Brendshëm francez Z. Christophe Castaner

Ministri i Brendshëm i Republikës Franceze, z. Christophe Castaner, priti në zyrën e tij më 26 mars 2019 Ministrin e Brendshëm të Republikës së Shqipërisë, z. Sandër Lleshaj. Në kuadër të procesit të përafrimit të Shqipërisë të Shqipërisë me Bashkimin Evropian, të dy ministr

 

ADRESA

Ambasada Shqiptare
57, avenue Marceau 75116
Paris, France

TEL / FAX

Tel. +33 1 47 23 31 00
Fax. +33 1 47 23 59 85

Kontakt Urgjence

+33 1 47 23 31 51
Ky numër mund të përdoret vetëm në rast urgjence. Abuzimi me këtë numër ju ngarkon me përgjegjësi ligjore

E-MAIL

Kancelaria:
embassy.paris@mfa.gov.al

Konsullata:
consulate.paris@mfa.gov.al

Çështje policore/sigurie:
officer.paris@mfa.gov.al

SHËRBIMI KONSULLOR

E martë, e mërkurë, e enjte
09:30 - 13:00

KANCELARIA

E hënë deri e enjte
09:00 - 13:00
14:00 - 17:00

E premte
09:00 - 13:00
14:00 - 15:00