Articles

Ministri në Detyrë Cakaj takohet me Kryeministrin Zaev: Miratimi i Ligjit të Gjuhëve arritje historike

Albanian

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj, në vizitën e tij në Republikën e Maqedonisë së Veriut zhvilloi sot një takim me Kryeministrin Zoran Zaev. Biseda u përqendrua në Marrëveshjen e Prespës dhe Miratimin e Ligjit të Gjuhëve si arritje historike të cilat e orientojn

Cakaj nis vizitën zyrtare në Maqedoninë e Veriut duke marrë pjesë në ceremoninë përkujtimore në nder të ish Presidentit Boris Trajkovski

Albanian

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme,Gent Cakaj, i cili gjendet në Shkup për një vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut, mori pjesë në ceremoninë përkujtimore në nder të ish Presidentit të Maqedonisë së Veriut Boris Trajkovski, i cili humbi jetën në një aksident ajror më 26 sh

Zëvendësministrja Malo takon Benešík, konfirmohet mbështetja e Çekisë për Shqipërinë në rrugën e saj të integrimit

Albanian

Zëvendësministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Artemis Malo, priti në një takim një delegacion çek të kryesuar nga Kryetari i Komisionit për Çështjet Evropiane të Dhomës së Deputeteve të Parlamentit të Republikës çeke, z. Ondřej Benešík.

Mbahet në Vjenë takimi i Ministrave për Çështjet Evropiane të Vendeve të Ballkanit Perëndimor

Albanian

Më 21 shkurt 219, Zëvendësministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, z. Sokol Dedja, mori pjesë në takimin e Ministrave të Jashtëm dhe çështjeve evropiane të vendeve të Ballkanit Perëndimor, i cili u zhvillua në Vjenë, Austri.

Cakaj – Mogherini në Bruksel: Vendosmëri për të avancuar procesin e integrimit të Shqipërisë në BE

Albanian

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj zhvilloi një takim në Bruksel me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë, Federica Mogherini.

Ministri në Detyrë Cakaj, takon përfaqësuesit e vendeve anëtare, COWEB në Bruksel: Reformat e ndërmara përgjegjësi ndaj qytetarëve shqiptarë

Albanian

Gjatë qëndrimit në Bruksel, Ministri në Detyrë Cakaj mori pjesë në një mëngjes pune të organizuar me përfaqësuesit e vendeve anëtare në Këshill, në grupin COWEB.

Ministri në Detyrë Cakaj takon Komisionerin për Zgjerimin, Johannes Hahn

Albanian

Vazhdojnë takimet intensive në Bruksel të Ministrit në Detyrë Cakaj me ndalesën e radhës në zyrat e Komisionit Evropian ku u takua me Komisionerin për Zgjerim, Johannes Hahn.

Ministri në Detyrë takohet në Bruksel me Raporterin për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Knut Fleckenstein

Albanian

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Cakaj nisi sot vizitën e tij zyrtare në Bruksel, gjatë të cilës do të zhvillohen disa takime me përfaqësues të lartë të institucioneve evropiane.

Shqipëri-Mal i Zi: Mbahet mbledhja e parë mes dy qeverive.

Albanian

Sot, më datë 3 korrik 2018, u mbajt për herë të parë në Shkodër Takimi mes Qeverisë së Republikës së Shqipërisë dhe Qeverisë së Malit të Zi.

Faza pasardhëse e procesit të pranimit të Shqipërisë, hapat dhe sfidat përpara

Albanian

Në Ministrinë për Evropën dhe Punët e Jashtme u zhvillua takimi me strukturat e integrimit evropian në MEPJ dhe ministritë e linjës me temë: “Faza pasardhëse e procesit të pranimit të Shqipërisë, hapat dhe sfidat përpara”. I pranishëm në këtë aktivitet ishte Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruci, Kr

Pages

Adresa

Adresa e Misionit
30, Rue Tenbosch,
1000 Bruxelles

Tel / Fax

Tel. +32 2 640 3544
+32 2 644 3329
Fax. + 32 2 640 31 77
Emergency Tel. 0032485401237

E-MAIL

mission.eu@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00