Articles

Bruksel: Zëvendësministri Sokol Dedja kryeson takimin shpjegues me BE-në për Kapitullin 27 – Mjedisi si pjesë e procesit screening

Albanian

U zhvillua në Bruksel takimi shpjegues i legjislacionit të BE-së për kapitullin e 27 të negociatave të anëtarësimit “Mjedisi”. Ky ishte takimi i radhës shpjegues i zhvilluar me Komisionin Evropian si pjesë e procesit screening për negociatat e anëtarësimit.

Ministri në Detyrë Cakaj takon ministrin e Shtetit për Çështjet Evropiane të Gjermanisë Roth: Shqipëria meriton hapjen e negociatave

Albanian

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, po zhvillon një vizitë zyrtare në Berlin, në kuadër të ruajtjes dhe konsolidimit të një komunikimi intensiv me autoritetet gjermane për procesin e integrimit.

Ministri në Detyrë Cakaj me përfaqësues të Bundestagut gjerman: Inkurajuese mbështetja e parlamentarëve gjermanë për çeljen e negociatave

Albanian

Gjatë vizitës së tij zyrtare në Berlin, Ministri në Detyrë Gent Cakaj zhvilloi një seri takimesh me parlamentarë gjermanë, në kuadër të një komunikimi intensiv me Bundestagun, sidomos me përfaqësues të grupeve politike dhe komisioneve parlamentare të angazhuar me çështjet e Bashkimit Evrop

Cakaj vizitë zyrtare në Hungari: Mbështetje për çeljen e negociatave dhe vullnet për intensifikimin e bashkëpunimit ekonomik

Albanian

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj me ftesë të Ministrit të Punëve të Jashtme dhe të Tregtisë të Hungarisë, Péter Szijjártó zhvilloi një vizitë zyrtare në Budapest.

Sllovakia mbështet fuqimisht çeljen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian

Albanian

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një vizitë zyrtare në Bratislavë, ku u prit nga Ministri i Punëve të Jashtme dhe Evropiane të Republikës Sllovake, Miroslav Lajčák.  Kjo ishte vizita e parë zyrtare në nivel Ministri e realizuar në Sllovaki prej mëse

Ministri në Detyrë Gent Cakaj takon deputetët holandezë

Albanian

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj, zhvilloi sot një takim me delegacionin e Parlamentit holandez të kryesuar nga Hayke Veldman, Kryetar i Komisionit për Çështjet Evropiane dhe Anne Mulder, raporter për Shqipërinë.

Cakaj përgëzon Kosovën për udhëheqjen e Fondit të Ballkanit Perëndimor

Albanian

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në takimin e Ministrave të Punëve të Jashtme të Fondit të Ballkanit Perëndimor. Ky takim u organizua në Varshavë nga Presidenca e rradhës e Kosovës.

Cakaj në Ministerialin e Procesit të Berlinit: Investimi në Ballkanin Perëndimor dhe integrimi i tij në BE në interes të vetë BE-së

Albanian

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj, në takimin e Ministrave të Jashtëm të vendeve të Procesit të Berlinit, mbajtur në Varshavë të Polon

Cakaj në Varshavë: Më shumë mbështetje për të rinjtë

Albanian

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj, u bëri thirrje Ministrave të Jashtëm të vendeve pjesëmarrëse në Procesin e Berlinit të shohin me më shumë vëmendje sfidat e të rinjve në Shqipëri dhe në rajonin e Ballkanit Perëndimor.

Pages

Adresa

Adresa e Misionit
30, Rue Tenbosch,
1000 Bruxelles

Tel / Fax

Tel. +32 2 640 3544
+32 2 644 3329
Fax. + 32 2 640 31 77
Emergency Tel. 0032485401237

E-MAIL

mission.eu@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00