Bruksel, Ministrja Xhaçka takon Luigi Di Maio: Mirënjohës për mbështetjen në procesin e integrimit të Shqipërisë në BE

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, e cila ndodhet në Bruksel, ka zhvilluar një takim me Ministrin e Jashtëm të Italisë, Luigi Di Maio. Ministrja Xhaçka shprehu mirënjohje për mbështetjen e vendosur të Italisë për integrimin e Shqipërisë në BE. “Fillimi i d

 

Ministeriali i Berlinit, Xhaçka: NATO të hapë dyert për Ballkanin Perëndimor dhe Kosovën

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka mori pjesë në takimin jo zyrtar dy ditor të Këshillit të Atlantikut të Veriut (NAC), në format të Ministrave të Jashtëm, mbajtur në Berlin këtë fundjavë. Takimi, i cili i paraprin samitit të NATO, në fund të muajit qershor n

 

Berlin, Xhaçka takon homologun Kuleba: Ukraina dhe Ballkani Perëndimor meritojnë një perspektivë të qartë evropiane

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka zhvilluar një takim me Ministrin e Punëve të Jashtme të Ukrainës, Dmytro Kuleba. Ministrja Xhaçka dhe Ministri Kuleba ndanë të njëjtin mendim se Ukraina dhe Ballkani Perëndimor meritojnë një perspektivë të qartë Evropiane

 

Pjesëmarrja e Zv.Ministres Fino në takimin e Ministrave të Jashtëm të Koalicionit global për shkatërrimin e ISIS(D-ISIS)

Zv.Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme të R.Sh, znj. Megi Fino mori pjesë në Takimin e ministrave të jashtëm të Koalicionit Global për shkatërrimin e ISIS (D-ISIS), që u zhvillua në Marrakech, Marok, më 11 Maj 2022, nën bashkë kryesimin e Departamentit Amerikan të Shtetit dhe

 

Adresa

Adresa e Misionit
30, Rue Tenbosch,
1000 Bruxelles

Tel / Fax

Tel. +32 2 640 3544
+32 2 644 3329
Fax. + 32 2 640 31 77
Emergency Tel. 0032485401237

E-MAIL

mission.eu@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00