Danimarkë-Shqipëri, edhe në parkun e Kryeministrisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, përmes një statusi rrjetin social Facebook, ka bërë ditur se ndeshja ndërmjet Danimarkës dhe Shqipërisë, e planifikuar për premten e 4 shtatorit, do ndiqet edhe nga parku i Kryeministrisë.

“Kuqezinjtë fushën e parkut Kryeministrisë mbrëmjen e 4 shtatorit me synimin për hedhur një hap vendimtar drejt Francës 2016; një moment historik për Kombëtaren është me afër se kurrë realizimin e një misioni gjithnjë pamundur deri sot. 

“Dhe kjo me Danimarkën është sprova e parë e katër ndeshjeve vendimtare për ta kurorëzuar me sukses këtë moment jashtëzakonshëm. Prandaj kush dëshiron t'ia japë mbështetjen e vet kuqezinjëve nga fusha e blertë e parkut Kryeministrisë është i mirëseardhur”, ka shkruar Rama.

Ndërkohë, Kombëtarja kuqezi ka filluar grumbillimin ditën e diel, ku 11 lojtarët e parë tashmë gjenden nën urdhërat e De Biasit Venecia. Skuadra do kompletohet martën pasdite, pasi disa prej lojtarëve ftuar kishin ndeshje dielën mbrëmje.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Frederiksholms Kanal 4, st.tv. 1220
Copenhagen, Denmark

Tel / Fax

Tel. + 45/ 33917979
Fax. + 45/ 33917969
Nr. i emergjences
+45 91636640

E-MAIL

embassy.copenhagen@mfa.gov.al

Orari zyrtar

Nga e Hëna në të Premte
09:00 – 17:00