Articles

Ftesë për të vizituar stendën e Shqipërisë në panairin turistik të Kopenhagës, 17-19 janar 2014

Albanian

Të dashur miq,
Dëshirojmë t’ju informojmë se sërish Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Kopenhagë do të marrë pjesë në Panairin Ndërkombëtar të Turizmit dhe Udhëtimit "Ferie & Fritid" në Bella Center, Kopenhagë 17-19 janar
Në stendën e saj ne do të sjellim një Shqipëri turistike, të pasur me bukuri natyrore, me një klimë jashtëzakonisht të favorshme për turizëm dhe me një trashëgimni historike e kulturore të vecantë e tërheqëse për të gjitha kategoritë e turizmit dhe të turistëve gjatë 12 muajve të vitit.

M.S.Mbretëresha dhe L.T.M. Princi Bashkëshort mbajtën pritjen vjetore për Shefat e Misioneve Diplomatike dhe bashkëshortet e tyre.

Albanian

Ditën e hënë, më 6 janar 2014, në Pallatin Christiansborg, Krerët e Misioneve Diplomatike të akredituar në Oborrin Mbretëror Danez kishin nderin të mernin pjesë në pritjen vjetore të Madhërisë së Saj Mbretëreshës dhe Lartësisë së Tij Mbretërore Princit Bashkëshort organizuar për Kryetarët e Misioneve Diplomatike dhe bashkëshortët e tyre me rastin e Vitit të Ri 2014.

Sh. T. Ambasadori i Shqipërisë dhe bashkëshortja Magi Cici patën nderin të marrin pjesë në këtë pritje madhështore.

Urimi i Ambasadorit Arben Cici me rastin e Festave të fundvitit.

Albanian

Gëzuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri 2014!

GËZUAR FESTËN E PAVARËSISË!

Albanian

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Mbretërinë e Danimarkës i uron të gjithë shqiptarët që jetojnë në Danimarkë, në Skandinavi dhe në cdo vend tjetër të botës

GËZUAR FESTËN E PAVARËSISË!
http://www.youtube.com/watch?v=ujaimTmk4ic

Ambasadori Cici në shfaqjen e filmit dokumentar danez ”Marrëveshja”.

Albanian
mbrëmjen e datës 8 nëntor 2013 kisha nderin isha

Djaloshi shqiptar fiton “the best Danish act” të MTV-së

Albanian

I ftuar special nga Jimiliani mbrëmjen magjepse MTV EM

Thirrje për të mbështetur talentin shqiptar në European MTV Music Awards 2013

Albanian
dashur bashkëkombas me banim Danimarkë dhe Skand

Thirrje për të mbështetur këngën shqiptare në Eurovision 2013 / 16.05.2013

Albanian

dashur bashkëkombas me banim Danimarkë dhe S

Pages

Adresa

Ambasada Shqiptare
Frederiksholms Kanal 4, st.tv. 1220
Copenhagen, Denmark

Tel / Fax

Tel. + 45/ 33917979
Fax. + 45/ 33917969
Nr. i emergjences
+45 91636640

E-MAIL

embassy.copenhagen@mfa.gov.al

Orari zyrtar

Nga e Hëna në të Premte
09:00 – 17:00