Konferencën me rastin e 25-Vjetorit të Kritereve të Kopenhagenit

Në Ministrinë e Punëve të Jashtme daneze u organizua më datën 7 maj, Konferenca me rastin e 25 -Vjetorit të Kritereve të Kopenhagenit, në të cilën mori pjesë si Panelist për vendet e Ballkanit Perëndimor edhe Ambasadori i Shqipërisë në Danimarkë, Sh.T.Z Kastriot Robo. Në këtë ko

 

Konkursi #ColoursofAlbania2018 çel siparin në mjediset e Universitetit të Arteve nën moton “Trashëgimia kulturore dhe përkatësia evropiane”

U çel në mjediset e Universitetit të Arteve, në prani të Ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati, Ministres së Kulturës Mirela Kumbaro, Ambasadores së Delegacionit të BE-së në Shqipëri Romana Vlahutin, trupit diplomatik të akredituar në Shqipëri dhe shumë të ftua

 

Aktivitet me rastin e Festave të 7 e 8 marsit.

Në datën 10 mars 2018, Ambasada shqiptare në Kopenhagen, organizoi në hollin kryesor të saj, një veprimtari për të festuar 7-8 marsin ditën e mësuesit dhe atë të grave.Në këtë veprimtari ishin ftuar dhe merrnin pjesë gra e fëmijë shqiptarë, rezidentë në Danimarkë, nga të gjith

 

Ekspozitë me rastin e Vitit 2018- si Vit i Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastrioti- Skënderbeu.

Në kuadër të vitit 2018, shpallur Viti i Heorit tonë Kombëtar Gjergje Kastrioti- Skenderbeu, më datat 2 – 4 shkurt 2018, Ambasada shqiptare në Kopenhagen, organizoi në hollin kryesor të saj një ekspozitë me libra antikë për Heroin tonë Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Librat i

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Frederiksholms Kanal 4, st.tv
1220 Copenhagen K, Danimark

Tel / Fax

Tel. + 45/ 33917979
Fax. + 45/ 33917969
Numri i emergjences
+45 31886225

E-MAIL

embassy.copenhagen@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E Hënë - E Enjte 08:30-17:00
E Premte 08:30-15:00