AMBASADORI ILIRIAN KUKA MORI PJESË NË PRITJEN, ME TRUPIN DIPLOMATIK, ORGANIZUAR NGA PRESIDENTI ZEMAN

Tetor 2019 -Me dt. 27 tetor 2019, në mjediset e Kështjellës së Pragës, Presidenti i Republikës Çeke, Miloš Zeman organizoi pritjen tradicionale me Trupin Diplomatik të akredituar në Pragë, me rastin e 101 vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Çekisë.
Ambasadori Ilirian Kuka shoqëruar nga bashkëshortja Nevila Kuka morën pjesë në këtë ceremoni dhe uruan Presidentin Zeman për këtë datë të shënuar në historinë e Çekisë.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Praha 1, Sněmovní 173/9
PSČ 118 00
Czech Republic

Tel / Fax

Tel: +420 233 370 594
Fax: +420 233 313 655
Numri i emergjences:
+420 775 041 553

E-MAIL

embassy.prague@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00