KRYETARI I BASHKISË SË TIRANËS, ERION VELIAJ VIZITON PRAGËN

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ishte i ftuar në Konferencën e arkitektëve dhe urbanistëve, e cila u zhvillua në Pragë, Republika Çeke, ku diskutoi mbi zhvillimin urban dhe impaktin e drejtpërdrejtë të tij në përmirësimin e cilësisë së jetës të qytetarëve. Veliaj

 

Krerët e bashkësive fetare në Shqipëri i bëjnë apel Kancelares Merkel dhe Presidentit Macron të mbështesin hapjen e negociatave me Shqipërinë

Në një letër të përbashkët drejtuar Kancelares gjermane Angela Merkel dhe Presidentit francez Emmanuel Macron, të cilën ia dorëzuan sot Ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme Dimtir Bushati, krerët e bashkësive fetare në Shqipëri, Kryetari i Komunitetit Mysliman H Skënder Brucaj,

 

Zhvillohet takimi i Koordinatorëve Kombëtare të Ministrive të Brendshme në kuadër të Presidencës shqiptare të Nismës së Azil-Migrimit dhe Refugjatëve

Më 11-12 qershor 2018, në kuadër të Presidencës shqiptare të Nismës së Azil-Migrimit dhe Refugjatëve (MARRI) u zhvilluan në Tiranë, takimi i Koordinatorëve Kombëtarë dhe Forumi i Ministrave të Brendshëm. Pjesëmarrës në këto aktivitete ishin Zv/Ministrat e Brendshëm të Kosovës

 

ISMAIL KADARE NË PRAGË

Në ambjentet e Ambasadës Shqiptare në Pragë u zhvillua një takim me bashkëshortet e ambasadorëve dhe diplomateve të akredituar në Pragë (Shoqata e Bashkëshorteve të Diplomateve-DSA), kushtuar veprës së shkrimtarit të madh, Ismail Kad

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Praha 1, Sněmovní 173/9
PSČ 118 00
Czech Republic

Tel / Fax

Tel: +420 233 370 594
Fax: +420 233 313 655
Nr.emergjence
Tel +420 773 290 718

E-MAIL

embassy.prague@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00