Ambasadori Melo dekorohet nga Presidentja kroate

Në përfundim të mandatit si Ambasador i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Kroacisë, z. ​Ilir Melo u prit në një takim lamtumire nga Presidentja e Kroacisë Sh.S.Znj. Kolinda Grabar Kitarovic, gjatë të cilët Ambasadori Melo u nderua me Urdherin e Dukës Branimir për kont

 

Kolonel Leonard Çoku priti në një takim mirëseardhjeje Atasheun Ushtarak të Republikës së Kosovës i akredituar në Zagreb

Më datë 20 Mars 2018, Atasheu Ushtarak shqiptar Kolonel Leonard Çoku priti në një takim mirëseardhjeje Atasheun  Ushtarak të Republikës së Kosovës i akredituar në Zagreb, Kolonel Skënder Hoxha. Kolonel Çoku i uroj mirëseardhjen Kolonel Skënder Hoxha në Korpusin e Atasheve

 

Kolonel Çoku në përcjelljen e kontingjentit për në Afganistan

Atasheu Ushtarak, Kolonel Leonard Çoku mori pjesë në ceremoninë zyrtare të përcjelljes së kontingjentit ushtarak në Afganistan, që u organizua më datën 1 Mars 2018, në Zagreb. Në ceremoni ishin të pranishëm Presidentja kroate, Zv.Ministri i Mbrojtjes, Shefi i Shtabit të Përgjithsh

 

Mbrëmja shqiptare!

Panairi VIROEXPO2018, përveç se një ngjarje ekonomike ka edhe një traditë në dimensionin e prezantimit të kulturës, gastronomisë dhe turizmit të vendeve pjesëmarrëse. Për vendin partner, siç ishte Shqipëria këtë vit, rezervohet një mbrëmje e veçantë. Gjatë kësaj mbrëmje të f

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Strojarska cesta 20, VMD Toranj, Kat 10,
10000 Zagreb

Tel / Fax

Tel: 00385 1 4810679
TEL: 00385 91 987 5941
Fax: 00385 1 4810682

E-MAIL

embassy.zagreb@mfa.gov.al

Orari zyrtar

Orari i Ambasades: E hënë - e premte 09:00-17:00
Orari i shërbimeve konsullore: E hënë - e premte 09:30-12:30