Mirë se vini në faqen zyrtare të Ambasadës!

Sapo jeni zhvendosur në Bullgari dhe dëshironi të qëndroni të përditësuar me politikën e jashtme shqiptare, marrëdhëniet bilaterale Shqipëri-Bullgari, mundësitë dhe aktivitetet e fundit në Bullgari dhe kërkoni më shumë informacione të dobishme në lidhje me shërbimet konsullore? A

 

“Së bashku për rimëkëmbjen e Evropës” - prezantohen prioritetet e presidencës gjermane të BE-së

PanEuropa Bulgaria, fondacioni Konrad Adenauer dhe Ambasada gjermane në Sofje kanë prezantuar në mënyrë virtuale prioritetet e Presidencës gjermane të Këshillit Evropian. Mbështetja në rrugën e integrimit evropian të vendeve të

 

Bullgaria i ka dhuruar Shqipërisë pajisje të ndryshme mjekësore, në vazhdën e luftës kundër pandemisë

Me angazhimin personal të zëvendëskryeministres dhe ministres së Punëve të Jashtme të Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva, Bullgaria i ka dhuruar Shqipërisë pajisje të ndryshme mjekësore, në vazhdën e luftës kundër pandemisë dhe zvogëlimit të mundësisë së rikthimit të COVID

 

Presidenti Radev: “Integrimi evropian i Shqipërisë është në interes të BE-së”

Presidenti bullgar, Sh.T.Z. Rumen Radev ka zhvilluar një vizitë shtetërore në Shqipëri më 5-6 mars 2020 me ftesë të Presidentit shqiptar, Sh.T.Z. Ilir Meta.Gjatë vizitës së tij, Presidenti Radev është shprehur se integrimi evropian i Shqipërisë është në interes të BE-së Në kët

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Aksakov Street n. 20, 4th floor
1000 Sofia Bulgaria

Tel / Fax

Tel. +359 29433857
Fax. +3592 943 3069
Emergency
+359 89 4311493

'

E-MAIL

embassy.sofia@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E enjte
09:00 - 17:00

E premte
09:00 - 15:00